To były znakomite Akademickie Mistrzostwa Europy dla polskich tenisistów stołowych. W Ołomuńcu, gdzie odbyły się zawody, nasi zawodnicy zdobyli aż jedenaście medali, w tym trzy złote!

Tego, że polscy zawodnicy mogą zdominować imprezę w Czechach, można było się spodziewać jeszcze przed jej rozpoczęciem. Nasze uczelnie wystawiły bardzo silne ekipy na czele z zawodniczkami i zawodnikami występującymi na co dzień na najwyższym stopniu rozgrywkowym profesjonalnego tenisa stołowego w kraju. Kibice doskonale znają nazwiska tenisistów Akademii Zamojskiej (Konrad Kulpa, Jakub Folwarski, Jan Zandecki czy Damian Węderlich), Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej (m.in. Kamil Kurowski) oraz reprezentantek Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (m.in. siostry Anna i Katarzyna Węgrzyn) czy Uniwersytetu Warszawskiego (m.in. Katarzyna Ślifirczyk i Agata Zakrzewska).

Ryszard Rynkowski śpiewał, że „kobiety lubią brąz” i to zdanie idealnie pasuje do singlowej rywalizacji żeńskiej, jeśli chodzi o występy Polek. Na trzecich lokatach turniej zakończyły Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn. Pierwsza w półfinale uległa Zdenie Blaskovej z Politechniki w Ostrawie 1:3, a a druga z sióstr uległa Chince Jiaqi Meng z Uniwersytetu w Nottingham. To oznaczało, że ostatecznie z Ołomuńca obie Polki wrócą z brązowymi krążkami w singlu.

Z kolei dziewiąte miejsce w turnieju singlowym kobiet zajęły Nina Ossowska (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu), a na 17. lokacie uplasowały się Zakrzewska (Uniwersytet Warszawski), Kateryna Alieksieienko i Katarzyna Ślifirczyk (Uniwersytet Warszawski). – Ten turniej nie poszedł po naszej myśli. Liczyłyśmy na trochę więcej, niestety nie miałyśmy jednak szczęścia w losowaniu. Trafiłyśmy na mocne przeciwniczki i nie udało się wywalczyć medalu – podsumowuje Ślifirczyk, która pełni również rolę trenerki Uniwersytetu Warszawskiego.

Już w półfinale wiadomo było, że jeden z naszych zawodników zagra o złoto. W pierwszej parze spotkali się bowiem Kamil Kurowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) i Jakub Folwarski (Akademia Zamojska). Ostatecznie lepszy okazał się ten pierwszy i to on otrzymał prawo gry o akademickie mistrzostwo Europy! – Nie stawiałem sobie żadnych celów indywidualnych, grałem z meczu na mecz i koncentrowałem się na grze. Był to równy, średni poziom przez cały turniej, ale z przebłyskami bardzo dobrej gry. W półfinale zatrzymał mnie kolega, z którym znamy się wiele lat i trenowaliśmy razem w Siedlcach za czasów młodzika, kadeta i juniora, więc takie bratobójcze pojedynki są najtrudniejsze – mówił po półfinale Folwarski.

W drugiej parze Jan Zandecki (Akademia Zamojska) grał z Ivorem Banem z Uniwersytetu w Zagrzebiu. Po wyrównanym boju zwyciężył Polak i wywalczył sobie miejsce w wielkim finale. W najważniejszym meczu turnieju ostatecznie lepszy od Kurowskiego okazał się Zandecki i z wygraną 3:0 to on został akademickim mistrzem Europy.

Na dziewiątych miejscach rywalizację singlową mężczyzn zakończyli Damian Węderlich i Konrad Kulpa (obaj Akademia Zamojska), na 17. pozycji Łukasz Sokołowski (UMCS Lublin). 33. pozycja przypadła Tomaszowi Tomaszukowi, (UMCS Lublin, choć ostatecznie nie wystąpił z powodu kontuzji), a w eliminacjach, czyli na miejscu 65. uplasowali się Filip Pawelec i Radosław Chrześcian (UMCS).

Medal w deblu wywalczyły także Polki, czyli Anna Węgrzyn i Katarzyna Węgrzyn, reprezentantki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. W finale uległy jednak zawodniczkom Uniwersytetu z Nottingham – Jiaqi Meng i Denise Payet 0:3. Do Polski wrócą więc ze srebrnymi medalami.

W deblu wystąpiły jeszcze Ślifirczyk i Zakrzewska, które zajęły piąte miejsce. – W ćwierćfinale przegrałyśmy z drużyną z Nottingham 0:3, ale nie było to jednostronne spotkanie. Walczyłyśmy, w drugim secie prowadziłyśmy już 10:8, ale tego nie wykorzystałyśmy i ostatecznie pożegnałyśmy się z turniejem – mówi Ślifirczyk.

Polacy totalnie zdominowali także turniej deblowy mężczyzn. Na podium znaleźli się Jakub Folwarski i Damian Wenderlich (Akademia Zamojska), którzy zdobyli brązowe medale po przegranej w półfinale z… Kamilem Kurowskim/Łukaszem Sokołowskim z UMCS. – Brąz to dobry wynik, a niewiele zabrakło, żebyśmy byli w Finale. Połączenie obrońcy z leworęcznym zawodnikiem to trochę mieszanka wybuchowa, więc medal jest świetnym rezultatem – uśmiecha się Folwarski.

Żeby tego było mało, Kurowski i Sokołowski w finale zmierzyli się z zespołem Konrad Kulpa/Jan Zandecki, reprezentantami Akademii Zamojskiej. Ostatecznie złoto trafiło do Kulpy i Zandeckiego, którzy wygrali 3:2. W deblu mężczyzn wystąpili także Radosław Chrześcian i Filip Pawelec, czyli reprezentanci UMCS w Lublinie, którzy zajęli siedemnaste miejsce.

Reprezentanci Akademii Zamojskiej złoto wywalczyli również w rywalizacji drużynowej. Z tak silnym składem otwarcie myśleli o zwycięstwie w całym turnieju i spełnili swój cel. Co ciekawe, w całej rywalizacji przegrali tylko jeden mecz, w finale z Uniwersytetem w Peczu. W grupie bez problemów uporali się z Uniwersytetem w Bochum i Genewskim. W ćwierćfinale pokonali studentów Uniwersytetu w Bristolu, w półfinale ograli Uniwersytet w Porto, a zwycięstwem 3:1 z drużyną z Węgier przypieczętowali swoją dominację. – Trzeba pamiętać, że w roli faworyta, a na dodatek obrońcy tytułu gra się dużo trudniej – uśmiecha się Folwarski. – Każdy wychodzi do meczu z myślą, że nie ma nic do stracenia. Takie okoliczności sprawiają, że musimy się koncentrować jeszcze bardziej i nie można odpuścić nawet na chwilę. Jesteśmy szczęśliwi, że złoto zostaje w Akademii Zamojskiej i nie zamierzamy go szybko oddać – cieszy się Folwarski.

W turnieju drużynowym wystartowali także zawodnicy z UMCS Lublin, ale swój występ zakończyli w 1/8 finału przegrywając z Uniwersytetem w Peczu. – Wzięliśmy więc rewanż za naszych kolegów z Lublina – uśmiechają się zawodnicy z Akademii Zamojskiej.

Turniej drużynowy z medalem zakończyły także zawodniczki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Choć Polki mogły celować w złoto, to jednak w półfinale całych zawodów przegrały z Uniwersytetem w Nottingham 1:3 i musiały zadowolić się brązem.

Z kolei zespół Uniwersytetu Warszawskiego w turnieju drużynowym zajął siódme miejsce po zwycięstwie nad Uniwersytetem Gazi w Ankarze 3:1. – Mogło być trochę lepiej, szkoda nam pierwszego meczu z Francją, bo gdybyśmy wygrały to spotkanie, mogłyśmy powalczyć o medal. Uważam jednak, że ta lokata też jest w porządku – podsumowuje Ślifirczyk.

Ostatecznie Polacy wracają do Polski z 11 medalami. – Jako Akademia Zamojska zdobyliśmy pięć z siedmiu możliwych krążków, więc jest to nie tylko udany występ, ale sukces zarówno nasz, jak i całej uczelni – podsumowuje Folwarski.

– Pięć medali, w tym trzy złote, to dla nas kolejny wielki sukces i historyczne dokonanie w Akademickich Mistrzostwach Europy – mówi Piotr Kostrubiec, trener Akademii Zamojskiej. – Z roku na rok o naszej uczelni i jej sukcesach jest coraz głośniej, co jest dla nas niezwykle ważne. Przebieg turnieju i wygrana w rywalizacji drużynowej wskazywały na wysoką formę zawodników, lecz końcowy sukces przerósł moje oczekiwania. Trzy złote medale Jana Zandeckiego dodatkowo były wisienką na torcie i podkreśliły dominację drużyny w całym turnieju.

Start reprezentantów Polski w Akademickich Mistrzostwach Europy wspierają sponsor strategiczny AZS – PZU oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

WYNIKI AKADEMICKICH MISTRZOSTW EUROPY Z UDZIAŁEM POLAKÓW:

TURNIEJ SINGLOWY KOBIET:

1/16 finału:

Anna Węgrzyn (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) – Dora Jankus (Instytut Technologii w Karlsruhe) 3:0 (11:2, 11:1, 11:3)

Katarzyna Ślifirczyk (Uniwersytet Warszawski) – Heloise Latour (Uniwersytet w Tours) 0:3 (8:11, 8:11, 8:11)

Nina Ossowska (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) – Marketa Kolonicna (Uniwersytet w Ostrawie) 3:0 (11:1, 11:1, 11:3)

Jiaqi Meng (Uniwersytet w Nottingham) – Agata Zakrzewska (Uniwersytet Warszawski) 3:1 (7:11, 11:4, 11:6, 11:5)

Margaux Richard (Uniwersytet w Tours) – Katarzyna Węgrzyn (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) 0:3 (3:11, 4:11, 7:11)

Kateryna Alieksieienko (Uniwersytet Warszawski) – Gabriela Stepanova (Uniwersytet w Ostrawie) 0:3 (5:11, 10:12, 10:12)

1/8 finału:

Anna Węgrzyn – Cheuk Lam Jasming Wong (Uniwersytet w Nottingham) 3:0 (11:9, 11:6, 11:8)

Nina Ossowska – Helga Dari (Uniwersytet w Peczu) 1:3 (13:11, 2:11, 8:11, 2:11)

Denise Payet (Uniwersyetet w Nottingham) – Katarzyna Węgrzyn 0:3 (5:11, 6:11, 7:11)

1/4 finału:

Anna Węgrzyn – Jana Vasendova (Politechnika w Ostrawie) 3:0 (11:9, 11:6, 11:8)

Gabriela Stepanova (Uniwersytet w Ostawie) – Katarzyna Węgrzyn 1:3 (3:11, 11:6, 5:11, 6:11)

Półfinały:

Anna Węgrzyn – Zdena Blaskova (Politechnika w Ostrawie) 1:3 (10:12, 3:11, 11:9, 7:11)

Jiaqi Meng (Uniwersytet w Nottingham) – Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:5, 11:5, 11:9)

TURNIEJ SINGLOWY MĘŻCZYZN:

Eliminacje:

Radosław Chrześcian (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) – Aleks Krstevski (Uniwersytet w Zagrzebiu) 0:3 (6:11, 7:11, 9:11)

Filip Pawelec (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) – Mariano De Jesus Lockward Santana (Uniwersytet w Lipsku) 0:3 (5:11, 5:11, 4:11)

1/32 finału:

Konrad Kulpa (Akademia Zamojska) – Luca Noel Heidrich (Uniwersytet w Bochum) 3:0 (11:4, 11:5, 12:10)

Łukasz Sokołowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) – Benjamin Edmunds (Uniwersytet w Bristolu) 3:0 (11:3, 11:1, 11:4)

Tomasz Tomaszuk (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) – Lovro Zovko (Uniwersytet w Zagrzebiu) 0:3 (0:11, 0:11, 0:11)

Jan Zandecki (Akademia Zamojska) – Robert Pelc (Uniwersytet w Nottingham) 3:0 (12:10, 11:2, 11:9)

Damian Węderlich (Akademia Zamojska) – James Ng Hing Cheung (Imperial College w Londynie) 3:0 (11:1, 12:10, 11:7)

Kamil Kurowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie) – Jiameng Zhao (Uniwersytet w Bristolu) 3:1 (11:4, 5:11, 11:3, 11:7)

Jakub Folwarski (Akademia Zamojska) – Fabian Schatz (Uniwersytet w Bochum) 3:0 (11:5, 11:6, 11:6)

1/16 finału:

Konrad Kulpa – Rafael Jose Gaudencio Sardinha (Uniwersytet w Lizbonie) 3:0 (11:4, 11:1, 11:3)

Łukasz Sokołowski – Goncalo Freitas Sousa Ramos Gomes (Uniwersytet w Porto) 1:3 (4:11, 9:11, 11:4, 7:11)

Jan Zandecki – Louis Leguelinel (Uniwersytet w Rouen) 3:0 (11:9, 11:6, 11:6)

Damian Węderlich – David Molnar (Uniwersytet w Peczu) 3:1 (11:7, 3:11, 11:5, 11:8)

Kamil Kurowski – Marius Mandl (Uniwersytet Nauk Stosowanych w St. Pölten) 3:0 (11:9, 11:7, 11:8)

William Keegan (Uniwersytet w Bristolu) – Jakub Folwarski 0:3 (5:11, 4:11, 9:11)

1/8 finału:

Ivor Ban (Uniwersytet w Zagrzebiu) – Konrad Kulpa 1:3 (2:11, 12:10, 16:14, 11:5)

Jan Zandecki – Yoan Rebetez (Uniwersytet Genewski) 3:2 (14:12, 7:11, 12:10, 2:11, 11:5)

Damian Węderlich – Kamil Kurowski 2:3 (11:7, 4:11, 11:4, 8:11, 9:11)

Jakub Folwarski – Mariano De Jesus Lockward Santana 3:1 (5:11, 11:3, 11:6, 11:6)

1/4 finału:

Jan Zandecki – Jose Lima Magalhaes (Uniwersytet w Porto) 3:1 (11:4, 11:7, 11:6, 11:7)

Kamil Kurowski – Aleks Krstevski (Uniwersytet w Zagrzebiu) 3:0 (6:0, 7:0, 5:0)

Jakub Folwarski – Johann Koschmieder (Uniwersytet w Lipsku) 3:0 (11:5, 11:8, 11:7)

Półfinały:

Jan Zandecki – Ivor Ban 3:2 (11:13, 11:9, 8:11, 11:3, 11:9)

Kamil Kurowski – Jakub Folwarski 3:1 (11:2, 8:11, 11:7, 11:7)

Finały:

Jan Zandecki – Kamil Kurowski 3:0 (11:7, 11:4, 11:6)

TURNIEJ DEBLOWY KOBIET:

1/8 finału:

Ebru Acer/Merve Cansu Demir (Uniwersytet Gazi w Ankarze) – Katarzyna Ślifirczyk/Agata Zakrzewska (Uniwersytet Warszawski) 0:3 (6:11, 4:11, 8:11)

1/4 finału:

Katarzyna Ślifirczyk/Agata Zakrzewska – Denise Payet /Jiaqi Meng (Uniwersytet w Nottingham) 0:3 (7:11, 10:12, 3:11)

Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn (Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu) – Lea Paulin/Katarina Strazar (Uniwersytet w Lublanie) 3:2 (8:11, 11:4, 11:9, 5:11, 11:3)

Półfinał:

Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn – Zdena Blaskova/Gabriela Stepanova (Uniwersytet w Ostrawie) 3:0 (11:7, 12:10, 11:8)

Finał:

Anna Węgrzyn/Katarzyna Węgrzyn – Jiaqi Meng/Denise Payet 0:3 (6:11, 8:11, 5:11)

TURNIEJ DEBLOWY MĘŻCZYZN:

1/16 finału:

Duarte Ferreira Da Costa/Eduardo Apolo Peixoto Gomes (Uniwersytet w Lizbonie) – Konrad Kulpa/Jan Zandecki (Akademia Zamojska) 0:3 (1:11, 6:11, 4:11)

Radosław Chrześcian/Filip Pawelec (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) – Louis Leguelinel/Dylan Chaperon (Uniwersytet w Rouen) 0:3 (8:11, 8:11, 9:11)

Kamil Kurowski/Łukasz Sokołowski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej) – James Hobson/Israel Awolaja (Uniwersytet Nottingham Trent) 3:0 (11:6, 11:5, 11:3)

1/8 finału:

Robert Pelc/Shayan Siraj (Uniwersytet w Nottingham) – Konrad Kulpa/Jan Zandecki 0:3 (5:11, 5:11, 3:11)

Yoan Rebetez/Sam Boccard (Uniwersytet Genewski) – Kamil Kurowski/Łukasz Sokołowski 1:3 (11:7, 8:11, 6:11, 9:11)

1/4 finału:

Konrad Kulpa/Jan Zandecki – Ivor Ban/Lovro Zovko (Uniwersytet w Zagrzebiu) 3:0 (16:14, 11:7, 11:1)

Kamil Kurowski/Łukasz Sokołowski – Mariano De Jesus Lockward Santana/Guillermo Gasio Morales (Uniwersytet w Lipsku) 3:1 (11:2, 5:11, 12:10, 11:5)

Jakub Folwarski/Damian Węderlich – Petar Znika/Aleks Krstevski (Uniwersytet w Zagrzebiu) 3:1 (9:11, 11:4, 11:9, 11:2)

Półfinały:

Konrad Kulpa/Jan Zandecki – Florian Wagemann/Dwain Steven Schwarzer (Uniwersytet w Lipsku) 3:1 (9:11, 11:7, 11:4, 11:9)

Kamil Kurowski/Łukasz Sokołowski – Jakub Folwarski/Damian Węderlich 3:2 (7:11, 8:11, 11:6, 11:9, 11:5)

Finał:

Konrad Kulpa/Jan Zandecki – Kamil Kurowski/Łukasz Sokołowski 3:2 (11:4, 11:6, 9:11, 10:12, 11:6)

TURNIEJ DRUŻYNOWY KOBIET:

Faza grupowa:

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Politechnika w Ostrawie 3:0

Anna Węgrzyn – Jana Vasendova 3:0 (11:6, 11:2, 11:8)

Katarzyn Węgrzyn – Lucie Hejzlarova 3:0 (11:2, 11:4, 11:5)

Nina Ossowska – Marketa Sevcikova 3:0 (11:0, 11:0, 11:0)

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu – Uniwersytet Fazi w Ankarze 3:1

Anna Węgrzyn – Merve Cansu Demir 3:0 (11:2, 11:8, 11:3)

Katarzyna Węgrzyn – Yildiz Irem Yanovali 3:0 (11:1, 11:3, 11:5)

Nina Ossowska – Ebru Acer 0:3 (8:11, 7:11, 6:11)

Katarzyna Węgrzyn – Merve Cansu Demir 3:0 (11:5, 11:8, 11:4)

Uniwersytet w Zagrzebiu – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu 2:3

Andrea Pavlovic – Anna Węgrzyn 3:1 (10:12, 11:6, 11:9, 11:6)

Marta Vukelic – Katarzyna Węgrzyn 0:3 (7:11, 5:11, 5:11)

Karla Franovic – Nina Ossowska 3:0 (11:7, 11:5, 11:5)

Andrea Pavlovic – Katarzyna Węgrzyn 2:3 (9:11, 6:11, 11:7, 11:9, 8:11)

Awans z 1. miejsca w grupie

Uniwersytet w Tours – Uniwersytet Warszawski 3:2

Heloise Latour – Agata Zakrzewska 2:3 (12:10, 4:11, 12:10, 4:11, 7:11)

Clemence Chevallier – Katarzyna Ślifirczyk 3:0 (11:7, 13:11, 11:7)

Margaux Richard – Kateryna Alieksieienko 3:0 (11:5, 11:3, 11:5)

Clemence Chevallier – Agata Zakrzewska 0:3 (4:11:, 7:11, 5:11)

Heloise Latour – Katarzyna Ślifirczyk 3:2 (4:11, 15:13, 10:12, 11:8, 11:8)

Uniwersytet Warszawski – Uniwersytet w Nottingham 0:3

Katarzyna Ślifirczyk – Jiaqi Meng 0:3 (11:13, 6:11, 10:12)

Agata Zakrzewska – Cheuk Lam Jasmin Wong 2:3 (11:5, 12:10, 7:11, 8:11, 8:11)

Kateryna Alieksieienko – Denise Payet 0:3 (6:11, 2:11, 3:11)

  1. miejsce w grupie

Mecz o 7. miejsce:

Uniwersytet Warszawski – Uniwersytet Gazi w Ankarze 3:1

1/2 finału:

Uniwersytet w Nottingham – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu 3:1

Jiaqi Meng – Anna Węgrzyn 3:0 (13:11, 11:4, 11:7)

Cheuk Lam Jasmin Wong – Katarzyna Węgrzyn 2:3 (4:11, 9:11, 13:11, 11:6, 2:11)

Denise Payet – Nina Ossowska 3:0 (11:5, 11:1, 11:3)

Jiaqi Meng – Katarzyna Węgrzyn 3:2 (6:11, 4:11, 11:8, 11:7, 12:10)

TURNIEJ DRUŻYNOWY MĘŻCZYZN:

Faza grupowa:

Akademia Zamojska – Uniwersytet w Bochum 3:0

Jan Zandecki – Christopher Brielmann 3:0 (11:9, 11:7, 11:6)

Konrad Kulpa – Luca Noel Heidrich 3:0 (11:2, 11:2, 11:2)

Jakub Folwarski – Fabian Schatz (11:3, 11:7, 11:5)

Uniwersytet Genewski – Akademia Zamojska 0:3

Sam Boccard – Jakub Folwarski 1:3 (11:1, 11:13, 7:11, 10:12)

Yoan Rebetez – Konrad Kulpa 0:3 (6:11, 5:11, 8:11)

Benat Morgan – Damian Węderlich 0:3 (6:11, 7:11, 8:11)

Awans z 1. miejsca w grupie

Uniwersytet Nottingham Trent – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej 0:3

James Hobson – Łukasz Sokołowski 0:3 (10:12, 7:11, 2:11)

Israel Awolaja – Kamil Kurowski 1:3 (11:9, 6:11, 3:11, 6:11)

Owen Brown – Radosław Chrześcian 2:3 (2:11, 13:11, 11:9, 6:11, 8:11)

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej – Uniwersytet w Porto 2:3

Łukasz Sokołowski – Jose Lima Magalhaes 3:2 (11:7, 7:11, 11:5, 11:13, 11:5)

Kamil Kurowski – Goncalo Freitas Sousa Ramos Gomes 2:3 (11:1, 6:11, 10:12, 11:8, 10:12)

Radosław Chrześcian – Pedro Carvalho Moreira 3:0 (11:8, 11:7, 11:9)

Łukasz Sokołowski – Goncalo Freitas Sousa Ramos Gomes 0:3 (11:13, 3:11, 3:11)

Kamil Kurowski – Jose Lima Magalhaes 0:3 (9:11, 10:12, 7:11)

Awans z 2. miejsca w grupie

1/8 finału:

Uniwersytet w Peczu – Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej 3:2

David Molnar – Kamil Kurowski 3:0 (13:11, 11:6, 11:9)

Sebastyen Kovacs – Łukasz Sokołowski 3:0 (11:8, 11:4, 11:9)

Dominik Mihalovity – Radosław Chrześcian 2:3 (9:11, 11:3, 11:8, 7:11, 8:11)

David Molnar – Łukasz Sokołowski 1:3 (9:11, 11:6, 13:15, 9:11)

Sebastyen Kovacs – Kamil Kurowski 3:0 (11:7, 11:3, 11:7)

1/4 finału:

Akademia Zamojska – Uniwersytet w Bristolu 3:0

Damian Węderlich – Jiameng Zhao 3:0 (13:11, 12:10, 11:5)

Konrad Kulpa – Jinghao Wang 3:0 (11:1, 11:5, 11:3)

Jakub Folwarski – William Keegan 3:0 (11:5, 11:2, 11:5)

Półfinał:

Akademia Zamojska – Uniwersytet w Porto 3:0

Konrad Kulpa – Jose Lima Magalhaes 3:0 (11:2, 11:7, 11:5)

Jakub Folwarski – Goncalo Freitas Sousa Ramos Gomes 3:1 (11:1, 11:9, 8:11, 11:5)

Jan Zandecki – Pedro Carvalho Moreira 3:0 (11:7, 11:4, 11:5)

Finał:

Akademia Zamojska – Uniwersytet w Peczu 3:1

Jakub Folwarski – David Molnar 3:0 (11:7, 11:8, 11:2)

Konrad Kulpa – Sebastyen Kovacs 0:3 (10:12, 9:11, 4:11)

Damian Węderlich – Dominik Mihalovity 3:1 (11:4, 11:6, 9:11, 11:9)

Konrad Kulpa – David Molnar 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)

Maciej Nowocień