Wielka forma Iskrzyckiej na otwarcie regat w Wałczu! [WIDEO]

0
230

Dominacja Justyny Iskrzyckiej (AZS AWF Katowice) w grupie kajakarek to jedno z najważniejszych wydarzeń sobotniej rywalizacji w ramach ogólnopolskich wiosennych regat konsultacyjnych w Wałczu. Zgodnie z przewidywaniami finał olimpijskich kanadyjek C1 1000 metrów mężczyzn wygrał Wiktor Głazunow (AZS AWF Gorzów Wielkopolski).

Kilkuset zawodników z 58 klubów stanęło do rywalizacji o obecność w reprezentacji narodowej na nowy sezon 2024. Jest już wieloletnią tradycją, że to właśnie wiosną w Wałczu rozgrywa się batalia o utrzymanie lub wywalczenie miejsca w polskiej kadrze. A jest o co walczyć, gdyż wielkimi krokami zbliżają się pierwsze Puchary Świata w Szeged (10-12 maja) i Poznaniu (24-26 maja), po których będzie wiadomo, komu najbliżej jest do olimpijskiej formy i wyjazdu do Paryża.

Od sobotniego poranka do gry wkroczyli seniorzy. Jako pierwsze na wodzie pojawiły się kajakarki. Z grona dwudziestu ośmiu zawodniczek walczących o obecność w seniorskiej i młodzieżowej kadrze najszybsze czasy osiągała w sobotę Justyna Iskrzycka. Sprinterka AZS AWF Katowice, podobnie jak przed rokiem, w znakomitym stylu wygrała poranne próby czasowe kolejno na 2000 (8:55.50) i 1000 metrów (4:07.06), zaś tuż przed popołudniem, w finałowej rywalizacji na krótszym z dystansów znów wygrała (4:03.49), udowadniając, że na kilometr nie ma sobie równych.

Zdecydowanie mam predyspozycje do dłuższych odcinków, więc wykorzystuję je najlepiej, jak potrafię. Czuję, że jestem dobrze przygotowana, nastawiłem na pokazanie tego, co mam wytrenowane mówiła Iskrzycka, brązowa medalistka igrzysk w Tokio w konkurencji K4 500 metrów, której znów marzy się start na olimpijskim dystansie, tym razem w Paryżu. – Mimo że jest to ważny sezon i narasta wewnętrzna presja, to przez cały okres przygotowań dałyśmy radę. Współpracowałyśmy, wzajemnie się wspierałyśmy i to na pewno duży element dodany, że razem idziemy do przodu mimo trudności – dodała.

Bez niespodzianek zakończyły się finały olimpijskich konkurencji w kanadyjkach. U mężczyzn status krajowego dominatora w C1 1000 metrów potwierdził Wiktor Głazunow (3:50.68) z AZS AWF Gorzów Wielkopolski.

W niedzielę trzeci, ostatni dzień ogólnopolskich wiosennych regat konsultacyjnych w Wałczu. Pierwsze biegi z udziałem medalistów olimpijskich i MŚ już od godziny 9:00. Transmisja ze wszystkich wyścigów będzie dostępna na YouTube, na kanale PZKaj.