Udany start sezonu dla AZS UMed Łódź

1
28201

Jedno zwycięstwo i jedna porażka to dorobek badmintonistów AZS UMed Łódź na początek sezonu 2020/2021 Lotto Ekstraligi. Liga zainaugurowała rozgrywki w ostatnią sobotę października. W Bieruniu, Łodzi, Poznaniu i Warszawie odbyły się pierwsze turnieje w ramach rywalizacji o drużynowe mistrzostwo Polski.

W ubiegłym sezonie Ekstraligi łodzianie odnieśli historyczny sukces, zajmując w klasyfikacji końcowej 4. miejsce. Walkę o medale uniemożliwiła epidemia koronawirusa, wskutek której konieczne było odwołanie fazy play off i uznanie za ostateczne wyników z rundy zasadniczej. Od zakończenia rozgrywek AZS UMed Łódź nie próżnował i obrał jasny kierunek do upragnionego celu, jakim jest zdobycie medalu DMP. Drużynę wzmocnili między innymi czterokrotny olimpijczyk, medalista mistrzostw Europy Przemysław Wacha oraz Piotr Wasiluk.

Zespół AZS UMed Łódź w Ekstralidze Badmintona 2020/2021

Już na inaugurację nowego sezonu zespół AZS UMed Łódź pokazał, że ambicje medalowe nie są przesadzone. W pierwszym spotkaniu łodzianie zdecydowanie pokonali drużynę UKS Plesbad Pszczyna 6:1. W drugim meczu przyszło im się zmierzyć z broniącym tytułu SKB LITPOL-MALOW Suwałki. Spotkanie miało bardzo zacięty przebieg. Zwycięstwa dla drużyny AZS UMed Łódź odnieśli Lukas Holub i Piotr Wasiluk w singlach mężczyzn oraz debel Jacek Kołumbajew i Przemysław Wacha. Po sześciu meczach był remis 3:3 i o losach spotkania decydował wynik debla kobiet. Ostatecznie mistrzowie Polski okazali się lepsi od łodzian. Badmintoniści AZS UMed Łódź mogą jednak być usatysfakcjonowani swoją postawą w pierwszej rundzie Ekstraligi.

W gronie 12 drużyn obok AZS UMed Łódź gra jeszcze jeden zespół AZS – AZS AGH Kraków. Na początek rozgrywek krakowianie odnotowali dwie porażki w Poznaniu – z UKS Hubal Białysok i CT Arena Hawel Academy. Kolejne spotkania Lotto Ekstraligi Badmintona odbędą się w dniach 21-22 listopada 2020 w Poznaniu, Białymstoku i Warszawie.

System rozgrywek Ekstraligi Badmintona obejmuje pięć rund „każdy z każdym”. Najlepsze cztery zespoły awansują do fazy play off i rozgrywają półfinały, a następnie finał i mecz o trzecie miejsce. Runda zasadnicza zakończy się 10-11 kwietnia 2021. Medaliści zostaną wyłonieni na początku maja 2021 roku.

Fot. Jakub Stanek

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.