W najbliższy weekend Kraków zamieni się w arenę walki o awans do turnieju finałowego Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. 13 drużyn reprezentujących uczelnie z pięciu województw weźmie udział w turnieju organizowanym przez AZS UEK.  

Akademickie Mistrzostwa Polski to największe rozgrywki akademickie w Polsce, w których co roku w 40 dyscyplinach bierze udział ponad 35 tys. sportowo uzdolnionych studentów.
W dniach 26-28 kwietnia Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wystąpi w roli gospodarza półfinału C Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej mężczyzn. 13 zespołów z województw małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego w ciągu trzech dni rozegra 31 spotkań. Odbędą się one w hali Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie.

– To moje pierwsze AMPy, ale nie pierwsze mistrzostwa Polski. Mamy dobry, zgrany, zespół i kilku doświadczonych zawodników, którzy marzą o tegorocznym sukcesie. Wierzę, że nasza hala i kibice bardzo nam pomogą. Nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka i jestem przekonany, że czeka nas niezwykły spektakl już w najbliższy weekend – komentuje Konrad Różowicz, bohater tegorocznego plakatu zawodów, zawodnik AZS UEK.

Jednym z faworytów turnieju jest AGH Kraków, które w ubiegłym roku w finale AMP zdobyło drugie miejsce, przegrywając z Politechniką Opolską 16:21. Kolejną ekipą walczącą o awans będzie o Uniwersytet Zielonogórski, który rok temu w finale był szósty.

Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie dr hab. Stanisława Mazura prof. UEK oraz patronatem medialnym ORLEN Superligi. Turniej półfinałowy jest współfinansowany ze środków Miasta Krakowa, a wśród pozostałych partnerów wydarzenia znajdują się: Wodociągi Miasta Krakowa, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Oshee, Platinium Fitness Klub, MG Sport Select.

Całość wydarzenia będzie transmitowana na YouTube, a fotorelację będzie można obejrzeć na Facebooku. Zapraszamy wszystkich fanów piłki ręcznej na trybuny hali przy ulicy Rakowickiej 27 i al. Jana Pawła II 78 oraz do śledzenia rozgrywek.

O awans do finału rozgrywanego w Opolu walka toczyć będzie w trzech turniejach półfinałowych. W dniach 23-26 maja szczypiorniści zagrają w Warszawie i Gdańsku.

Tekst: AZS UEK Kraków