Ewa Swoboda: MP najważniejszą imprezą sezonu

0
11027
Ewa Swoboda podczas treningu w COS Spałą. fot. Paweł Skraba

– Mistrzostwa Polski we Włocławku będą zdecydowanie najważniejszą imprezą sezonu – mówi trenująca obecnie w COS w Spale najszybsza polska sprinterka Ewa Swoboda, zawodniczka AZS AWF Katowice.

– Bardzo się cieszę z powrotu do normalnych treningów. Miałam już dość siedzenia w domu. Trudniej było się zmotywować do ciężkiego treningu, a tutaj proszę: pierwszy dzień i już mam zakwasy. Czuję, że będzie to krótki, ale dobry sezon – podkreśla rekordzistka Polski w biegu na 60 m.

Zawodniczka klubu z Katowic w swoich planach startowych na 2020 rok wymienia Memoriał Ireny Szewińskiej, Memoriały Kusocińskiego i Skolimowskiej oraz mistrzostwa Polski we Włocławku. – Zrezygnowałam z zagranicznych mityngów, bo to po prostu nieodpowiedzialne. Mój plan zakłada na razie cztery imprezy. Mistrzostwa Polski będą zdecydowanie najważniejsze. Liczę na dobry wynik i złoto. A potem już przygotowania do igrzysk. – dodaje Swoboda.

W 2021 roku rekordzistka świata juniorek na 60 m ma jeszcze jeden cel – trzeci z rzędu medal halowych mistrzostw Europy. Te odbędą się w jej hali – w Toruniu, gdzie pokazała już nie raz, że bardzo trudno jest ją komukolwiek dogonić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj