Czwarty raz Natalii

0
799

10 razy stawali zawodnicy AZS na podium IMP w tenisie stołowym. W Arłamowie zwycięską passę kontynuowały zawodniczki AZS UE Wrocław. Natalia Bajor wygrała w grze singlowej po raz czwarty z rzędu!

Natalia Bajor z AZS UE Wrocław powtórzyła swój wyczyn z ubiegłego roku, bo znowu stanęła na podium trzy razy. W finale singla pokonała Katarzynę Franc-Grzybowską 4:2 (wcześniej w półfinale tym samym wynikiem odprawiła klubową koleżankę, Katarzynę Węgrzyn). Był to jej czwarty z rzędu sukces, a do wyrównania rekordu Danuty Celińskiej z lat 60. brakuje już tylko jednego.

Bajor z Franc-Grzybowską stworzyły najsilniejszy debel, by w meczu o złoto pokonać 3:2 Roksanę Załomską z AZS UJD Częstochowa (występującą z Aleksandrą Michalak). W tym przypadku było to trzecie z kolei zwycięstwo deblowe naszej zawodniczki. Co ciekawe – każde odnosiła z inną partnerką! Dorobek pingpongistki AZS uzupełnił brąz w mikście.

Tu Katarzyna Węgrzyn, która znów zagrała w Samuelem Kulczyckim, zrewanżowała się Natalii, wygrywając z nią w półfinale (3:2). W spotkaniu decydującym o mistrzostwie para Węgrzyn-Kulczycki pokonała Tomasza Lewandowskiego z AZS Politechniki Rzeszowskiej, który wystąpił z Pauliną Krzysiek. Dla Katarzyny Węgrzyn było to trzecie z rzędu zwycięstwo w mikście. Przypomnijmy, że z Kulczyckim są także najlepszym duetem Europy w kategorii juniorskiej.

Dwa medale wywalczył również Lewandowski, który z pierwszym numerem był rozstawiony w singlu i deblu. – To rozstawienie nie do końca odzwierciedlało rzeczywistość, bo najlepsi zawodnicy mają inne cele i nie grają w turniejach rankingowych. W konfrontacji z Kulczyckim to on był faworytem i dlatego ja przegrałem, a on został mistrzem. Mimo swoich lat pokazałem jednak, że nie jest ze mną źle i udało mi się zagrać w dwóch finałach – komentował zawodnik Fibrain AZS Politechniki Rzeszowskiej. – Szkoda, że nie udało się wygrać, bo zwłaszcza w mikście była szansa. To był mój pierwszy finał w grze mieszanej. Mogliśmy w nim doprowadzić do stanu 2:2 i wszystko byłoby możliwe. Debel wyszedł słabo, ale i tak zadowolony jestem z tych dwóch srebrnych medali. Natalia? Była bezkonkurencyjna i potwierdziła dominację – dodał Lewandowski.

36-latek w klubowej parze z Piotrem Chodorskim odprawili m.in. obrońców mistrzowskiego tytułu, ale w finale dość gładko ulegli Robertowi Florasowi i Danielowi Bąkowi. Chodorski, który jeszcze nigdy nie został seniorskim mistrzem kraju, powtórzył tym samym osiągnięcie sprzed roku. Sztuka ta nie udała się jedynemu na podium przedstawicielowi AZS AWFiS Gdańsk. Patryk Chojnowski po mistrzostwie z 2019 roku i wicemistrzostwie z roku 2020 tym razem w singlu wywalczył brąz, choć apetyt miał znacznie większy.

Grono azetesowych medalistów uzupełnia Anna Węgrzyn. Kolejna zawodniczka AZS UE Wrocław w ćwierćfinale gry pojedynczej przegrała ze swoją siostrą, by dość niespodziewanie na tym samym etapie odpaść w parze z Katarzyną w deblu. Niepowodzenie powetowała sobie, zdobywając brąz w mikście.

Zawodnicy AZS – medaliści 89. Indywidualnych Mistrzostw Polski w tenisie stołowym