Trzynaście setnych zabrakło Margaricie Koczanowej do medalu 31. Letniej Uniwersjady w Chengdu. Polka w biegu na 800 metrów zajęła czwarte miejsce, podobnie jak Aleksandra Formella w biegu na 400 metrów.

– Nie będę ukrywać, ze byłam faworytką tego finału i jest mi przykro, że jestem tylko na czwartym miejscu. Dalej jednak wierzę w to, że to dobry prognostyk przed moimi kolejnymi startami, w tym na MŚ w Budapeszcie. Cieszę się, że udało się przyzwyczaić do tych chińskich upałów, bo uwierzcie, jest tu gorąco i parno. Te biegi na imprezach mistrzowskich biega się na miejsce, a nie czas. Zdaję sobie sprawę, że gdybym poprowadziła ten bieg, to miejsca byłyby inny. Stało się inaczej, to dla mnie kolejne cenne doświadczenie. Mam nadzieję, że w przyszłości nie będę popełniać takich błędów – mówiła Koczanowa.

Mniej rozczarowana po swoim biegu była Formella. – Jak sprawdzałam wyniki zawodniczek biegnących w finale, to wiedziałam, że albo uda się zdobyć brąz albo będę na tym pechowym czwartym miejscu. No i jest czwarte miejsce. Po ostatnich perypetiach zdrowotnych jestem w sumie zadowolona. Wiadomo, jest niedosyt, ale blisko życiówki po pięciu startach, bo dopiero co biegałyśmy w Mistrzostwach Polski.  Ja w sumie nie spodziewałam się, że wyląduję w finale. Aklimatyzacja przebiegła dobrze, dobrze spałam. Największy problem mam z przywodzicielem, ale to już będę musiała wyleczyć po sezonie – powiedziała.

Siódma w tym samym biegu finałowym dobiegła Karolina Łozowska. Formella uważa, że w sztafecie 4×400 metrów Polki będą walczyć o medal. – Zdecydowanie na to liczę. Każda z nas zastanawia się, na której zmianie chciałaby biec. Ja na pewno nie chciałabym na pierwszej ze względu na bloki. Ale każdą inną mogę biec – powiedziała.

W finale biegu na 400 metrów wystartował także Mateusz Rzeźniczak. Polak do mety dobiegł na piątej pozycji.

Start biało-czerwonych w 31. Letniej Uniwersjadzie w Chengdu wspierają m.in. sponsor główny Akademickiego Związku Sportowego PZU S.A., a także Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Do tej pory Polacy zdobyli w Chengdu czternaście medali – złote wywalczyli pływacy Kamil Sieradzki, Dominik Dudys, Mateusz Chowaniec i Jakub Kraska (sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym) oraz indywidualnie Kamil Sieradzki (200 metrów stylem dowolnym), lekkoatleci Nikola Horowska (skok w dal), Oskar Stachnik (rzut dyskiem) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), srebrne lekkoatleci Magdalena Bokun (skok w dal) i Szymon Mazur (pchnięcie kulą) i pływacy Jakub Majerski (50 metrów stylem motylkowym), Jan Kałusowski (100 metrów stylem klasycznym) oraz Dominika Sztandera, Kornelia Fiedkiewicz, Kacper Stokowski i Jakub Majerski (sztafeta 4×100 metrów stylem zmiennym), a brązowe strzelec Oskar Miliwek (pistolet szybkostrzelny 25 metrów), taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz (kat. -57kg), judoka Kacper Szczurowski (kat. +100kg) i pływaczka Dominika Sztandera (100 metrów stylem klasycznym).