Paweł Fajdek: Czas na bycie w klubie z najlepszymi [WIDEO]

0
1828
fot. Paweł Skraba

Przyszedł czas na to, by być w klubie z najlepszymi – mówi czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek, który tydzień temu zmienił klub zamieniając Agros Zamość na AZS AWF Katowice.

– Spędziłem super lata w Agrosie, ale coś wygasło i tej chemii było coraz mniej. Absolutnie nie mam nikomu nic za złe. To świetny klub, pomógł mi bardzo i na pewno nie byłbym w tym miejscu, gdyby nie Agros, ale nadszedł czas na nowe wyzwania. Czas na to, by być w klubie z najlepszymi. Czas na to, by zdobywać kolejne medale. A bycie w nowym klubie zawsze wprowadza troszeczkę energii do życia – mówi Fajdek.

Paweł Fajdek jest bardzo mocno związany z Akademickim Związkiem Sportowym. Jako złoty medalista czterech kolejnych uniwersjad – w Shenzen, Kazaniu, Gwangju i Tajpej – na zawsze przeszedł do historii światowego sportu akademickiego. Głównym Sponsorem Akademickiego Związku Sportowego jest Grupa LOTOS, a działalność AZS wspiera Ministerstwo Sportu.

– W końcu jestem członkiem AZS. Można powiedzieć, że te uniwersjady były takim przedsmakiem tego, że trafię kiedyś do klubu AZS i od zeszłego tygodnia jestem w AZS AWF Katowice. Podejrzewam, że przez najbliższych parę lat nazwa tego klubu będzie widniała przy moim nazwisku – dodaje Fajdek.

AZS AWF Katowice te klub, który w ostatnich latach pozyskał wielu mistrzów sportu, przede wszystkim lekkiej atletyki. Reprezentantami śląskiego klubu, obok Pawła Fajdka, są m.in. Justyna Święty-Ersetic, Ewa Swoboda, Anita Włodarczyk, Joanna Jóźwik i Karol Zalewski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj