Wyjątkowy turniej

0
184

XXI Mistrzostwa Wielkopolski w Tenisie Talex Open 2020 dobiegły końca. Turniej tenisowy rozegrany na kortach AZS Poznań był absolutnie wyjątkowy pod wieloma względami.

Pod względem sportowym był to „polski” turniej, który zakończył się podwójną koroną Kacpra Żuka. Polak triumfował zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej w parze Janem Zielińskim (w finale pokonali inną polską parę – Mikołaj Lorens/Wojciech Marek).

– Skończyło się to w najlepszy możliwy sposób. Zdobyłem podwójny tytuł na „dwudziestce piątce” w Polsce. Nie spodziewałem się, że aż tyle osób przyjdzie mi tu kibicować. W ostatnich dwóch dniach dodawali mi energii i pomagali w wielu ważnych momentach. Potwierdziłem, że nie jestem tylko zawodnikiem na twarde nawierzchnie, ale potrafię też grać na mączce. Pokazałem tutaj klasę – podsumował występ Kacper Żuk.

Pod względem organizacyjnym Talex Open 2020 był jedynym międzynarodowym turniejem tenisowym rozgrywanym w tym roku w Polsce, największym turniejem tenisowym rozgrywanym w tym czasie w Europie, czwartym największym turniejem tenisowym rozgrywanym w tym czasie na świecie oraz jedynym turniejem tenisowym w Polsce rozgrywanym od tak dawna bez przerwy (21 rok z rzędu).

Mistrzostwa obyły się w ramach cyklu LOTOS PZT Polish Tour. Grupa LOTOS i Polski Związek Tenisowy byli kluczowymi partnerami w projekcie. Należy oczywiście docenić także wkład Ministerstwa Sportu.

Rozegranie turnieju na kortach AZS w Poznaniu nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie sponsorów i partnerów, do których należą: Talex S.A., Giant Office i Kancelaria Prawna Piszcz i Wspólnicy, Matbet, ELTEL, Villa Development, Miralex, Drukma Drukarnia Skoczyński, Dom Wydawniczy REBIS, a także Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Urząd Miasta Poznania i Powiat Poznański.

Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie Talex Open. Filmowe podsumowanie wydarzenia można obejrzeć na stronie Lotos PZT Polish Tour.

Tekst: Kacper Czarnota

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here