Gigantyczna Zawoja

0
308

Tak jak kibice konkurencji szybkościowych czekają na zjazdy w Wengen i Kitzbühel, tak studenci startujący w Akademickim Pucharze Polski odliczają dni do eliminacji w Zawoi. To właśnie tu rozgrywany jest jedyny gigant, który swoją długością porównywalny jest z zawodami rozgrywanymi pod egidą FIS. W tym sezonie zwycięstwo w tym prestiżowym wydarzeniu zapewnili sobie Helena Kubasiewicz (ALK Warszawa) oraz Paweł Jaksina (AGH Kraków). Tryumfatorka z giganta dołożyła jeszcze złoto w slalomie, czym wyśrubowała rekord do czterech zwycięstw z rzędu. U panów w tej konkurencji najlepszy był Kamil Krawczyk (SGH Warszawa).

Za dwa tygodnie ostatnie eliminacje w tym sezonie – wracamy do Szczawnicy na najciekawszą trasę w kalendarzu. Ale najlepsze jeszcze przed nami. Organizator zapowiedział dodatkową atrakcję. Po finale na Harnedzie odbędą się specjalne zawody dla najlepszych w slalomie równoległym.

Paweł Jaksina pięknie latał, szybko jeździł i kolejny raz zwyciężył w najdłuższym gigancie sezonu

Pełna relacja z eliminacji AZS Winter Cup, Zawoja 1.02.2019 r. na stronie naszego partnera medialnego Magazynu NTN: zobacz
Oficjalna strona zawodów: www.wintercup.pl

Foto: Michał Szypliński

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here