Niespodzianki w strefie północnej

0
598

W Poznaniu rozegrano jeden z największych turniejów AMP. O prawo awansu do finału walczyło 20 drużyn futsalistek z północnej Polski.

W czterech pięciozespołowych grupach nie brakowało zespołów, które na co dzień walczą w ekstralidze. O tym, że nie wszystkie zajmą premiowane awansem do finałów miejsca w czołowej ósemce, wiadomo było już po losowaniu. W najsilniejszej grupie B zagrały bowiem aż trzy ekipy, które rywalizują w najbardziej azetesowej ekstraklasie, czyli UAM (gospodarz zawodów) oraz SGGW i Uniwersytet z Warszawy.

Ten ostatni z grupy nie wyszedł, ale chyba nie to było największą niespodzianką. Po porażkach z uniwersytetami z Olsztyna i Łodzi z awansu nie uzyskał bowiem także jeden z najlepszych futsalowych zespołów w kraju – AWF Warszawa.

Grupę C wygrały drużyny z Gdańska (uniwersytet i AWFiS), a grupę D Uniwersytet Szczeciński i poznańska AWF, po czym emocje w zasadzie się skończyły. Wszyscy, którzy dostali się do fazy pucharowej, mogli cieszyć się z wywalczenia biletów na opolskie finały.

W finale poznańskiego turnieju Uniwersytet Szczeciński z najlepszą zawodniczką Agnieszka Sudyk wygrał z Gdańskim 2:0, którego bramki strzegła najlepsza bramkarka – Michalina Ciesielska. Królową strzelczyń została Daria Kurzawa z Uniwersytetu Łódzkiego.

Klasyfikacja końcowa strefy A AMP w futsalu kobiet

1. Uniwersytet Szczeciński
2. Uniwersytet Gdański
3. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
4. Uniwersytet Łódzki
5. Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu
6. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
7. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
8. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
9. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie
10. Uniwersytet Warszawski
11. Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy
12. Uniwersytet Medyczny w Łodzi
13-20: Politechnika Łódzka, Politechnika Poznańska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie