Zimą brylował na stokach i trasach cyklu AZS Winter Cup. W nagrodę przez najbliższe trzy miesiące będzie poruszał się po drogach lśniącą Toyotą Corollą Kombi. Juliusz Kierkowski z AWF Katowice odebrał swoją wygraną za finałowy dwubój.

Spotkanie z najlepszymi uczestnikami finału AZS Winter Cup w salonie Toyota W&J Wiśniewski to już tradycja. Zanim doszło do przekazania kluczyków, narciarz opowiedział o swojej pasji i doświadczeniach z ubiegłego sezonu. O ile wszyscy widzą udane i mniej udane przejazdy na stokach, o tyle mało kto zastanawia się nad tym, że za wszystkim stoją godziny spędzone w podróży z jednych zawodów na drugie czy na kolejny trening.

Poza sezonem zimowym Juliusz Kierkowski przygotowuje się, jeżdżąc na rowerze. Pojemny bagażnik Toyoty Corolli Kombi idealnie przyda się na dalekie wyprawy. Jak powiedział zwycięzca cyklu AZS Winter Cup, u niego szybka jazda na stoku zawsze stoi ponad szybką jazdą samochodem. Co prawda nie wie jeszcze, ile kilometrów pokona Toyotą, ale wierzy, że będą to kilometry szczęśliwe i bezawaryjne.

– Niezmiernie cieszę się z tego, że przyszło mi być zwycięzcą tak szczególnej nagrody. Taki pułap nagród to niewątpliwy sukces AZS oraz AZS Winter Cup i wszystkich osób współodpowiedzialnych za wydarzenia minionej zimy. Sportowcy chyba stereotypowo patrzą na motoryzację przez pryzmat osiągów. Ja, dorastając jako psychofan Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, zostałem fanem marki spod znaku czterech kółek. Jednak bliżsi znajomi wiedzą też, że mam słabość do motoryzacji rodem z Kraju Kwitnącej Wiśni. W Toyocie czuję się jak w domu, uwielbiam połączenie elegancji z technologią. Dla mnie auto musi być sprawne na trasach liczących ponad 1000 km, mieć dobre nagłośnienie, dobre światła mijania oraz długie, móc zmieścić ze dwa rowery i umożliwiać założenie boxu dachowego. Test tylnego bagażnika już wiele razy wyleczył mnie z syndromu sedana. Tym bardziej cieszę się, że Toyota jest w wersji kombi. Ma chyba również najlepsze fotele w swojej klasie. Jeszcze raz dziękuję sponsorom AZS, jak i samemu Akademickiemu Związkowi Sportowemu. Namawiam wszystkich wintercupowiczów do trenowania! Za rok ten samochód może być wasz – mówił Juliusz.

Nagrodę przekazał Paweł Kruza – dyrektor handlowy salonu. To nie było ostatnie spotkanie z tegorocznymi zwycięzcami finału AZS Winter Cup. Po studencie AWF Katowice nagrodę odbierze Maja Woźniczka (UW Warszawa).

Foto: Better Pictures