Gościnny Szczecin

0
661

Słońce towarzyszyło uczestnikom półfinałowego turnieju siatkówki plażowej Akademickich Mistrzostw Polski sezonu 2019/20, zorganizowanego na początku września w Szczecinie.

Najważniejsze rozstrzygnięcia zapadły już pierwszego dnia zawodów, kiedy to udało się wyłonić czołowe ósemki w zmaganiach kobiet i mężczyzn. Te duety uzyskały awans do turnieju finałowego  w Trójmieście. Szacunek wzbudziła postawa reprezentantek Politechniki Poznańskiej, które w komplecie awansowały do medalowych zmagań. Wszystkie trzy duety znalazły się bowiem w czołowej ósemce.

Z kolei w turnieju mężczyzn o pechu mogły mówić dwa teamy Politechniki Gdańskiej. Wprawdzie oba awansowały do trójmiejskich finałów, jednak z walki o podium wyeliminowały ich drobne urazy. Za kilkanaście dni po kontuzjach nie powinno być już śladu.

Gospodarzom w tym roku nie udało się wprowadzić do finału żadnej z par. W turnieju mężczyzn szczecinian reprezentowała drużyna Akademii Morskiej, zaś w rywalizacji kobiet – Uniwersytetu Szczecińskiego.

A kto okazał się najlepszy? W szczecińskich zmaganiach zwyciężyły Agata Chyła i Monika Gorzka z Uniwersytetu Gdańskiego. Jako jedyne w zawodach nie doznały porażki, a w finale pokonały po zaciętym boju (w tie-breaku na przewagi!) duet Politechniki Poznańskiej Monikę Gajtkowską – Gabrielę Puławską. Na kolejnych pozycjach uplasowały się dwie ekipy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Z kolei w turnieju mężczyzn finał był wewnętrzną sprawą drużyn ze stolicy Wielkopolski. Ostatecznie wygrali Marek Subocz z Tymoteuszem Juszczakiem (PP Poznań), rewanżując się kolegom z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – Kamilowi Radzikowskiemu i Marcinowi Szczechowiczowi – za porażkę w pierwszej rundzie (rywalizowano systemem brazylijskim, do dwóch przegranych).

 

Tekst: Paweł Stężała