Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie wygrała w Lublinie turniej Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu mężczyzn-Półfinał C. Awans wywalczyły także Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie i Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie.

– Najtrudniejszym momentem są mecze ćwierćfinałowe, bo tak jest skonstruowany regulamin. Jeśli coś nie wyjdzie, to ten jeden mecz decyduje, czy można przejść dalej. W dalszej fazie mamy dwa spotkania do zagrania – półfinałowe i o miejsca. Jeśli jeden by nie wyszedł, to drugi daje jeszcze szansę awansu – zdradza Krzysztof Tomalski, trener PWSZ Tarnów.

– Minimum był awans, aczkolwiek mamy ciekawy zespół, więc na pewno nie przyjeżdżaliśmy tutaj na wycieczkę. Dla mnie są to już piąte Akademickie Mistrzostwa Polski. Nie ukrywam, że super przygoda, polecam każdemu studentowi – mówił Łukasz Noga, kapitan PWSZ Tarnów.

Ćwierćfinału nie udało się przejść żadnej drużynie z Lublina. Najwyżej sklasyfikowany został UMCS Lublin, zajmując piąte miejsce. O czołowe miejsca walczyły wyłącznie drużyny z Małopolski, a najważniejszym meczem ostatniego dnia było spotkanie o miejsce trzecie, gdyż tylko trzy zespoły z tego turnieju awansowały do finałów AMP. Ekipa AWF Kraków pokonała PWSZ Nowy Sącz 3:2 i to nowosądeczanie musieli obejść się smakiem. W walce o pierwsze miejsce PWSZ Tarnów wygrał z AGH Kraków 3:1. Wyniki wszystkich spotkań są dostępne w komunikacie na stronie ampy.pl. Turniej finałowy odbędzie się pod koniec lutego w Krakowie.

AMP w futsalu mężczyzn-Półfinał C odbył się w dniach 27-30 stycznia 2022 r. Impreza została przeprowadzona w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia AZS Lublin. Gospodarzem był Klub Uczelniany AZS Politechniki Lubelskiej, a lubelski turniej wsparło miasto Lublin.

Głównym sponsorem cyklu Akademickich Mistrzostw Polski jest Grupa LOTOS. Projekt wspiera sponsor strategiczny AZS Grupa PZU. AMP współfinansowane są ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.