Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn po pięciosetowym oraz ciężkim boju pokonali przed własną publicznością GKS Katowice. Statuetka MVP powędrowała do Jana Firleja.

Do składu akademików z Kortowa po kontuzji wrócił Taylor Averill. Na parkiecie od pierwszej minuty towarzyszyli mu: Mateusz Poręba, Karol Butryn, Jan Firlej, Torey DeFalco, Robbert Andringa i Jędrzej Gruszczyński.

Pierwszy oraz drugi set przebiegał pod znakiem gry na przewagi. Inauguracyjną partię za sprawą zagrywek Robberta Andringi wygrali akademicy z Kortowa (26:24). Podobną okazję mieli w secie numer dwa, lecz finisz w końcówce należał do ekipy ,,GieKSy” (26:28).

Podopieczni Javiera Webera udanie rozpoczęli partię trzecią (7:4), ale duża liczba błędów oraz rażąca nieskuteczność olsztynian w połączeniu z konsekwentną grą rywali doprowadziła do ich wysokiego triumfu (16:25). Czwarty set był pod pełną kontrolą gospodarzy, którzy wyszli zmotywowani również na tie-breaka (25:17). W nim kontrolę mieli wyłącznie siatkarze Indykpolu AZS, wygrywając 15:12 i ostatecznie cały mecz 3:2.

Patrząc w pomeczowe statystyki, akademicy z Kortowa przeważali prawie w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła – od przyjęcia (42% do 41%), po skuteczność w ataku (49% do 47%), kończąc na blokach (10:5). Obie drużyny zdobyły 10 asów serwisowych. Najwięcej punktów w ekipie Indykpolu AZS zdobył TJ DeFalco (25 pkt.), a u gości Gonzalo Quiroga (18 pkt.).

MVP spotkania został wybrany rozgrywający Jan Firlej. – Dobrze zagrywaliśmy. Ten element dzisiaj dobrze funkcjonował. Po trzecim secie wróciliśmy z dalekiej podróży, ale taki przestój w grze niepokoi. Starałem się pomóc w innych elementach. Skupiliśmy się na tym, co nam dobrze wychodziło i wyszarpaliśmy te dwa punkty – powiedział siatkarz na antenie Radia UWM FM.

Wiele powodów do zadowolenia miał także Taylor Averill. Zawodnik wrócił do gry po prawie dwóch miesiącach przerwy spowodowanych kontuzją kolana oraz stopy. W niedzielnym spotkaniu zawodnik wyszedł na boisko w wyjściowym składzie i zdobył 10 punktów.

– Cieszę się, że wróciłem na boisko w ważnym momencie tego sezonu. Dużo zmieniło się w naszym zespole. Mamy nowego trenera i system gry. I jestem tym podekscytowany – powiedział Taylor Averill na antenie Radia UWM FM.

Więcej pomeczowych rozmów znajdziesz na stronie Radia UWM FM – posłuchaj rozmów online.

W kolejnym meczu Indykpol AZS zmierzy się w Iławie z beniaminkiem PlusLigi – LUK Lublin. Mecz odbędzie się w poniedziałek, 7 lutego o godzinie 17:30.

Sponsorem siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn jest Grupa PZU S.A.