Trzeciego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Poznaniu na najwyższym stopniu podium stanęli Paulina Peda (AZS AWF Katowice) i Dawid Wiekiera (KU AZS Politechniki Opolskiej). Azetesiacy w sobotnie popołudnie zdobyli na Termach Maltańskich dwanaście medali.

Po dwóch srebrnych medalach na 100 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym z pierwszego w Poznaniu indywidualnego tytułu mistrzyni Polski mogła cieszyć się Paulina Peda. Podopieczna trenera Jakuba Karpińskiego triumfowała w finale 50 m stylem grzbietowym, wygrywając z Laurą Bernat (AZS UMCS Lublin). W rywalizacji mężczyzn po srebro w tej konkurencji sięgnął Kacper Stokowski (AZS UMCS Lublin), a brąz wywalczył Paweł Smoliński.

Finał 200 m stylem klasycznym był popisem Dawida Wiekiery (KU AZS Politechniki Opolskiej), który pokonał rywali o niemal sześć sekund i zdobył złoty medal. Nie do końca był jednak zadowolony z uzyskanego rezultatu. – Każdy marzy o wypełnieniu minimum na igrzyska, będą jeszcze kolejne okazje. Nie mam zamiaru się poddawać, na razie cieszę się ze złota mistrzostw Polski – mówi Wiekiera. Podium uzupełnili dwaj reprezentanci AZS AWF Katowice, Kamil Romanowski i Maksymilian Cerlich.

W sobotę swój kolejny krążek w Poznaniu wywalczyła Klara Kowalska (AZS UMCS Lublin), druga na 200 m stylem motylkowym. Dwóch azetesiaków stanęło na podium rywalizacji na 400 m stylem dowolnym – drugi był Maciej Hebel (AZS AWF Katowice), a trzeci Wiktor Grzegorczyk (AZS AWF Warszawa). Tradycyjnie dorobek medalowy azetesiaków powiększyły sztafety, tym razem mieszane 4×100 m stylem zmiennym. Srebro zdobył KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a brąz AZS UMCS Lublin.

W niedzielę zakończenie zmagań na Termach Maltańskich. W programie zawodów 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, 200 m stylem zmiennym, 800 m i 1500 m stylem dowolnym oraz sztafety 4×100 m stylem zmiennym. Zapowiada się pasjonująca walka o kolejne medale dla azetesiaków.

Medale zawodników z klubów AZS – Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, Poznań, 25.11.2023