W Wilkasach odbył się wielki finał Szkoły Pełnej Aktywności. Uczestniczyli w nim zwycięzcy sześciu eliminacji.

Ponad 1200 uczniów brało udział w wydarzeniach eliminacyjnych, które w ostatnich tygodniach odbyły się w sześciu miastach. W każdym z nich rywalizowały pięcioosobowe zespoły, które reprezentowały swoje klasy. Zwycięzcy eliminacji wywalczyli bilet dla swojej klasy na akcję finałową w ośrodku COSA AZS w Wilkasach.

W finale wystartowały:
– Szkoła Podstawowa nr 314 im. Przyjaciół Ziemi w Warszawie (klasa VI a)
– Szkoła Podstawowa w Spalonej (klasa VI B)
– Szkoła Podstawowa w Woli Przybysławskiej (klasa V)
– Szkoła Podstawowa Nr 22 z Oddziałami Integracyjnymi w Rzeszowie (klasa VI B)
– Szkoła Podstawowa nr 2 im. Polskich Olimpijczyków w Opolu (klasa VI A)
– Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Olsztynie (klasa VI B)

W dniach 21-24 listopada do ośrodka AZS w Wilkasach zawitało ponad stu uczestników, którzy przyjechali aktywnie spędzić czas i cieszyć się z wygranych. Nie zabrakło turniejów, gier i zabaw integracyjnych. Dzieci wykonywały szereg konkurencji od turniejów piłki nożnej i koszykówki, tory przeszkód, wyścigi, boccia, wiosłowanie na ergometrze wioślarskim, zadania umysłowe i wiele innych. Tym razem jednego zwycięzcy nie było, a z sukcesu mogli cieszyć się wszyscy.

– AZS zachęca do zabawy na sportowo i chętnie popularyzuje aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym. Szkoła Pełna Aktywności to wspaniała inicjatywa skierowana do klas 4-6. Uczestnicy bezpłatnej zabawy zorganizowanej w Opolu, Wrocławiu, Warszawie, Olsztynie, Rzeszowie, Lublinie oraz w finale w Wilkasach mogli liczyć na wiele atrakcji, przygód i pamiątek – powiedziała koordynująca projekt Agnieszka Kapusta.

Podczas finału wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe statuetki aktywnego ucznia. Mamy nadzieję, że to wyróżnienie zapisze się w historii ich szkół i zachęci do sportowych pasji. Wszyscy wiemy, że podstawą zdrowego umysłu jest aktywność. Dlatego zachęcamy do wspólnych chwil z Akademickim Związkiem Sportowym.

Projekt jest realizowany przez Akademicki Związek Sportowy przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Zdjęcia z imprezy do zobaczenia na stronie: https://spa.azs.pl/galeria/

Tekst: Agnieszka Kapusta
Foto: Marcin Gadomski