ZIO Pekin 2022. Drużyna z Magdaleną Czyszczoń na ósmym miejscu

0
463
fot. PZŁS

Ósme miejsce zajęła polska łyżwiarska drużyna kobieca w igrzyskach olimpijskich w Pekinie. W rozegranym we wtorek finale D Polki, wśród których po raz ostatni na igrzyskach zaprezentowała się Magdalena Czyszczoń z AZS AWF Katowice, przegrały z Białorusinkami. Najlepsze były Kanadyjki.

Obok Czyszczoń w składzie polskiej drużyny pobiegły Natalia Czerwonka i Karolina Bosiek. Niestety, biało-czerwone pojechały o ponad sekundę wolniej, niż w eliminacjach, a wtedy przecież były lepsze od Białorusinek. Te z kolei dzisiaj były o dwie sekundy szybsze.

Trzeba pamiętać, że wszystkie zawodniczki z polskiej drużyny zmagały się z problemami wywołanymi pandemią koronawirusa, bo Bosiek przechodziła zakażenie jeszcze w kraju, a Czerwonka i Czyszczoń w Pekinie przez osiem dni były poddane izolacji.

W wyścigu drużynowym najlepsze były Kanadyjki, które po pasjonującym biegu pokonała Japonki. Te ostatnie prowadziły do ostatniego wirażu, ale Nana Takagi się wywróciła. Ze złota cieszyły się więc Kanadyjki, które ustanowiły także rekord olimpijski.