Wojciech Kolańczyk z brązowym medalem w szpadzie! [ZDJĘCIA, WIDEO]

0
1789

Wojciech Kolańczyk drugim polskim medalistą 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu! Polski szpadzista zdobył brąz w turnieju indywidualnym.

– Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się zdobyć medal, szczególnie, że jestem po raz pierwszy na Uniwersjadzie – powiedział Polak.

To był udany turniej w wykonaniu zawodnika AZS Wratislavia Wrocław. Losy decydujących walk student WSH Wrocław rozstrzygał w samych końcówkach. W 1/8 finału Polak pokonał Francuza Luidgi Mideltona zaledwie jednym punktem 15:14. W ćwierćfinale okazał się lepszy od reprezentanta gospodarzy Valerio Cuomo 15:12 i tym samym mógł być już pewny medalu. – Moje walki dzisiaj był bardzo zacięte, mierzyłem się z agresywnymi zawodnikami i musiałem dostosować się do moich przeciwników, ale udało mi się wygrać te pojedynki – dodał.

W półfinale Polak uległ Czechowi Martinowi Rubesowi 13:15 i zdobył tym samym brązowy medal. Mimo dobrego początku Kolańczyka w środkowej części pojedynku inicjatywa należała do jego przeciwnika.

– Dzisiaj Czech okazał się lepszy. Niestety popełniłem kilka błędów, które przeciwnik wykorzystał – mówił Kolańczyk.

Brązowy medal Uniwersjady w Neapolu to kolejny międzynarodowy sukces reprezentanta Polski. Przed miesiącem Kolańczyk został wicemistrzem Europy do lat 23, pokonując między innymi Francuza Mideltona i Czecha Rubesa.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj