Trzy polskie medale na wioślarskich AME

0
1049
fot. EUSA Rowing

Jedno złoto i dwa srebra wywalczyli nasi reprezentanci w wioślarskich Akademickich Mistrzostwach Europy, które zakończyły się w szwedzkim Jönköping. To była już ostatnia impreza w tegorocznym cyklu AME.

Ze złotym medalem do Polski wróci Dariusz Paczkowski z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy, który wygrał finałowy wyścig w rywalizacji męskich jedynek wagi lekkiej. Szóty w tym samym wyścigu finiszował Dawid Wachowicz z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Z kolei srebrne medale wywalczyli Klaudia Pankratiew (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy) w żeńskiej jedynce wagi lekkiej oraz Fryderyk Grodecki i Aleksander Florczak (Uniwersytet Morski w Szczecinie) w dwójce wagi lekkiej. Pankratiew  przegrała jedynie z Brytyjką Laurą Macro, a z kolei przed dwójką ze Szczecina finiszowała załga z Uniwersytetu Techniczneg w Tallinie.

Blisko medalu była też żeńska osada w ósemce ze sternikiem z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Niestety, Marta Mostek, Krzysztofa Kwiek, Anna Ślusarczyk, Siri Thorsen, Miszela Kałachurska, Aleksandra Koman, Julia Siemińska, Agnieszka Piszczoła i Barbara Ufnalska finiszowały na czwartej pozycji. W rywalizacji męskich ósemek Przemyslaw Kedziora, Piotr Kupczyk, Adrian Wiktorek, Sebastian Landa, Damian Lichaczewski, Maciej Jasinski, Jakub Landa, Adam Dabek i Mateusz Rosiak z Politechniki Wrocławskiej uplasowali się na szóstym miejscu.

W niedzielnych wyścigach finałowych na torze w Jönköping widzieliśmy jeszcze czterech Polaków. W rywalizacji męskich jedynek Jakub Dominiczak z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy finiszował jako ostatni, szósty zawodnik w finale A. W tej samej konkurencji Polacy zajęli dwa pierwsze miejsce w finale C – Rafał Staszak z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie wyprzedził Michała Sobandę z Uniwersytetu Morskiego w Szczecinie. W kolei w finale B żeńskich jedynek jako czwarta finiszowała Klaudia Jedynak reprezentująca Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj