Trwa świetna passa AZS AWF Katowice

0
985

Pływacy AZS AWF Katowice nadal znakomicie spisują się na Zimowych Mistrzostwach Polski w Bydgoszczy. Trzeciego dnia zawodów zdobyli pięć medali, w tym trzy złote. Na podium stawali także reprezentanci AZS AWF Warszawa i AZS UMCS Lublin.

Piątkowe popołudnie należało do Pawła Smolińskiego. Reprezentant AZS AWF Katowice został mistrzem Polski najpierw na 50 m stylem motylkowym, a kilkadziesiąt minut później triumfował w finale 100 m stylem zmiennym.

Srebrny medal na 50 m stylem motylkowym wywalczyła mistrzyni z Bydgoszczy na dwukrotnie dłuższym dystansie – Paulina Peda (AZS AWF Katowice).

Po srebrne medale w rywalizacji na 200 m stylem grzbietowym sięgnęli pływacy AZS AWF Warszawa – Zuzanna Herasimowicz i Filip Kosiński. Wśród kobiet trzecia była tegoroczna mistrzyni Europy juniorów, olimpijka Laura Bernat (AZS UMCS Lublin).

Do złotego krążka na 1500 m stylem dowolnym wywalczonego pierwszgo dnia mistrzostw brązowy medal na dystansie 400 m dorzucił Bartłomiej Koziejko (AZS AWF Warszawa).

Na zakończenie trzeciego dnia zmagań w Bydgoszczy ponownie zachwyciły sztafety AZS AWF Katowice. Zwyciężył pierwszy zespół w składzie Paweł Juraszek, Piotr Ludwiczak, Paulina Peda i Katarzyna Wasick z nowym rekordem Polski – 1:30.12. Na trzecim stopniu podium stanęła druga sztafeta AZS AWF Katowice.