Tokio 2020. Sztafeta 4×400 m kobiet ze srebrnym medalem i rekordem Polski!

0
1809

Sztafeta kobiet 4×400 m zdobyła srebrny medal w Tokio! Polki zostały wicemistrzyniami olimpijskimi, ustanawiając nowy rekord Polski.

Natalia Kaczmarek (AZS AWF Wrocław), Iga Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz), Małgorzata Hołub-Kowalik (AZS UMCS Lublin) i Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) uzyskały rezultat 3:20.53 i o 1,36 sekundy poprawiły rekord kraju, ustanowiony przed dwoma laty w finale mistrzostw świata w Dosze.

To kolejny międzynarodowy sukces polskiej sztafety 4×400 m kobiet. Po mistrzostwie Europy, medalach mistrzostw świata i letniej uniwersjady Polki stanęły także na olimpijskim podium. Triumfowały Amerykanki z czasem 3:16.85.

W finale rywalizacji sztafet mężczyzn 4×400 m Polacy zajęli piąte miejsce. Nasi reprezentanci poprawili jeszcze rezultat z eliminacji, osiągając drugi wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Dariusz Kowaluk (AZS AWF Warszawa), Karol Zalewski (AZS AWF Katowice), Mateusz Rzeźniczak (RKS Łódź), który zastąpił w finale Jakuba Krzewinę (OŚ AZS Poznań) i Kajetan Duszyński (AZS Łódź) uzyskali czas 2:58.46.

To ogromny sukces polskiego zespołu – nasi czterystumetrowcy do końca walczyli o kwalifikację olimpijską sztafety 4×400 m i dostali się na igrzyska dopiero z 15. miejsca w rankingu.