Młodzi sportowcy powołani do programu ACSS Lublin

0
384

Czterdziestu pięciu utalentowanych sportowców odebrało powołania do programu Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie. Uroczystość odbyła się w Ratuszu Miasta Lublin. 

Powołania wręczyła Prezydent Beata Stepaniuk-Kuśmierzak oraz Radny Miasta Lublin – Leszek Daniewski. Miło było widzieć tak liczną grupę młodych sportowców w sercu Lublina. Niech rok 2024 przyniesie same sukcesy.

– Akademickie Centrum Szkolenia Sportowego w Lublinie (ACSS Lublin) to zainicjowany przez Miasto Lublin program stypendialny funkcjonujący od 2015 roku. Wspólnie z lubelskimi uczelniami staramy się wspierać w ten sposób najlepszych sportowców, którzy studiują w naszym mieście – mówiła na początku uroczystości Beata Stepaniuk-Kuśmierzak.

Przez prawie dziesięć lat działalności programu ACSS Lublin jego uczestnicy zdobywali medale uniwersjad i mistrzostw Polski czy reprezentowali nasz kraj w mistrzostwach świata i Europy. Od początku z programem była związana Alicja Wrona-Kutrzepa. Członkini kadry narodowej seniorów w 2023 roku wraz z koleżankami w sztafecie 4×400 metrów zdobyła brązowy medal na HME seniorów w Stambule oraz zajęła szóste miejsce na MŚ seniorów w Budapeszcie. Drugie miejsce podczas DME w Chorzowie wywalczył Krzysztof Hołub, który specjalizuje się w biegu 400 m ppł. Oskar Stachnik zdobył złoty medal w rzucie dyskiem na uniwersjadzie w Chengdu i zaprezentował się na wspomnianych MŚ w Budapeszcie. To tylko czubek góry lodowej! W 2023 roku 38 zawodników programu ACSS Lublin zdobyło ponad 100 medali podczas uniwersjad, seniorskich i młodzieżowych MP czy Akademickich Mistrzostw Polski.

Foto: Kamila Rolak; Grafika: Wojciech Stańko.