Postawiła kropkę nad „i”

1
1996

Płotkarka AZS Łódź, Klaudia Wojtunik na zakończenie startów w tym sezonie zadebiutowała w zawodach Diamentowej Ligi w Dosze. Podopieczna trener Henryki Blausz zajęła w Katarze czwarte miejsce w rywalizacji na 100 m przez płotki – to najlepszy w historii wynik polskiej płotkarki w zawodach tego cyklu. 

Wojtunik uzyskała wynik 13,21 s, czwarty rezultat w karierze. Szybciej biegała tylko na tegorocznych Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi i Mistrzostwach Polski do lat 23 w Białej Podlaskiej. Udany debiut w najbardziej prestiżowym cyklu mityngów lekkoatletycznych na świecie to wymarzone zwieńczenie życiowego sezonu dla reprezentantki AZS Łódź.

– Gdyby ktoś kilka miesięcy temu powiedział mi, że wezmę udział w zawodach Diamentowej Ligi, nie uwierzyłabym. To bardzo cenne doświadczenie, którego już nikt mi nie zabierze – przyznała Wojtunik. Nie ukrywała jednak, że liczyła na nieco lepszy rezultat – Wynik 13,21 s nie jest powalający, liczyłam na nieco szybsze bieganie, ale bardzo się cieszę wysokim, czwartym miejscem. Teraz czas na chwilę oddechu i rozpocznę przygotowania do kolejnego sezonu – dodała.

Dla Klaudii Wojtunik, wychowanki CWKS Resovii Rzeszów, reprezentującej od tego sezonu barwy AZS Łódź rok 2020 był zdecydowanie najlepszym w karierze. W październiku 2019 Wojtunik rozpoczęła studia na Wydziale Nauk o Wychowaniu Uniwersytetu Łódzkiego i rozpoczęła treningi w klubie pod skrzydłami trener Henryki Blausz. W lutym zdobyła swój pierwszy medal w kategorii seniorskiej, sięgając po brąz halowych Mistrzostw Polski na 60 m przez płotki.

W sezonie letnim odnosiła zwycięstwa w krajowych mityngach, a w najważniejszych imprezach nie zawiodła pokładanych w niej nadziei. We Włocławku została wicemistrzynią Polski na 100 m przez płotki, ulegając jedynie faworytce z AZS UMCS Lublin, Karolinie Kołeczek. Na mistrzostwach Polski do lat 23 w Białej Podlaskiej Wojtunik była bezkonkurencyjna. Złoty medal w Białej Podlaskiej okrasiła upragnionym rekordem życiowym – 13,15 s i uzyskaniem klasy mistrzowskiej międzynarodowej. Jeszcze szybciej biegała w swoim debiucie na Akademickich Mistrzostwach Polski w Łodzi na stadionie, na którym trenuje od roku. Najpierw w eliminacjach osiągnęła rezultat 13,11 s, a w finale wyśrubowała życiówkę do wyniku 13,08 s, zostając akademicką mistrzynią Polski i zdobywając złoto dla Uniwersytetu Łódzkiego.

Fot. Kinga Sałata

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj