Porozmawiajmy o karierze dwutorowej

0
809

Gdy społeczność akademicka pochyla się nad problematyką kariery dwutorowej student-sportowiec, nie może zabraknąć dwóch składowych: Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz rozmowy o rozwoju osobistym. Obydwie składowe znalazły swoje miejsce w wystąpieniu Anny Michalskiej podczas Wirtualnej Akademii Liderów AZS.

Kariera dwutorowa student-sportowiec zagościła na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na dobre. Na żadnej innej uczelni wyższej nie ma tak ścisłych zasad, przestrzeni, a także możliwości harmonijnego rozwoju naukowego i sportowego jak w grodzie Kopernika. Analiza funkcjonowania programu, nawet po trwających nadal kryzysach pandemicznych, zaskakuje. Program ten rozwija się, a jego uczestnicy wykazują swoją aprobatę, namawiając innych sportowców.

Temat dwutorowej kariery w czasach minionych wydawał się trudny. Często kojarzony jedynie z amerykańskim snem, jaki nosili w sobie zawodnicy sportów zespołowych. Tymczasem toruńska praktyka pokazuje, że przestrzeń akademicka jest otwarta również na studentów-sportowców. Dzięki funkcjonowaniu opiekunów naukowych, a także tutorów, sportowcy owocnie odnajdują się w tej przestrzeni, mając możliwość studiowania na jednym z najlepszych uniwersytetów w kraju.

Wspomniałam również o rozwoju osobistym. Choć dziś jesteśmy świadkami jego ogromnej roli, jaką odgrywa w nowoczesnym społeczeństwie, często mamy problem o nim mówić. Czym tak naprawdę jest? Jak do niego dążyć? Jaka jest jego cena? Tego i więcej możecie dowiedzieć się z rozmowy Anny Michalskiej ze studentami-sportowcami – uczestnikami programu kariery dwutorowej.

Zapraszam!

Anna Michalska