Przed nami finały

0
163

Pierwsze tygodnie maja to zawsze chaotyczny okres w świecie esportu. Sporo rozgrywek przechodzi w decydującą fazę, drużyny rozgrywają masę spotkań, a harmonogram dnia jest od rana upakowany działaniami. Nie inaczej wygląda to w ERBUD University Esports. Nasze rozgrywki również działały na największych możliwych obrotach.

Finałowa, siódma kolejka rywalizacji w ERBUD University Esports klasycznie przyniosła ogrom walki. Tydzień rozpoczęliśmy – jak zawsze – walką w Counter Strike: Global Offensive. Tu czekała nas nie lada batalia – derby Krakowa miały wytypować, która z uczelni będzie o wiele bliżej fazy pucharowej. I trzeba przyznać – obie drużyny wzięły sobie to do serca, walcząc zawzięcie o każdą rundę. Dwie równe mapy były nie lada gratką dla obserwujących. Na Vertigo lepsza okazała się Politechnika Krakowska, triumfując 16:13. Taką samą liczbę rund ujrzeliśmy na mapie Mirage, jedynie zwycięzca mapy był diametralnie inny. Akademia Górniczo-Hutnicza odegrała się w bratobójczym pojedynku, finalizując tym samym całe spotkanie wynikiem 1:1.

Akademia Górniczo-Hutnicza miała pracowity początek tygodnia. Po wtorkowym starciu w CS:GO, przyszła kolej na dywizję LoLa. Ci nie mieli jednak łatwo w meczu z Uniwersytetem Gdańskim. Kizuro show na pierwszej – przegranej przez krakowian mapie – odebrało ekipie AGH cenne punkty. Leśnik drużyny z Pomorza rozegrał świetne zawody jako Lee Sin, prowadząc drużynę do wiktorii. Jednakże, jak w przypadku wtorkowej gry, tak i tutaj mieliśmy ostatecznie do czynienia z remisem. AGH szybko rozstrzygnęła spór pt. “Mapa numer 2” i po 25 minutach było po zabawie.

Przenosimy się do piątkowego meczu CS:GO! Podczas niespełna dwugodzinnej transmisji spoglądaliśmy na mecz Uniwersytetu Gdańskiego i Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Walka na szczycie tabeli musiała oznaczać wyrównane starcie i faktycznie tak było. 1:1 to oficjalny wynik, choć warto wspomnieć, że drużyna ze Śląska fenomenalnie rozegrała mapę de_mirage. Tam pokonali swoich wrogów wynikiem 16:4, co wyraźnie akcentuje siłę AZS UEK tuż przed startem fazy play-off.

– Nasz mecz zakończył zmagania Grupy Mistrzowskiej – tak mogą powiedzieć zawodnicy Politechniki Krakowskiej i Politechniki Wrocławskiej. Skład z Krakowa walczył o skok do czołowej czwórki. Tak zakończyłaby się grupa mistrzowska, gdyby Smoki z PK pokonały kolegów z Wrocławia wynikiem 2:0. Niestety, w tej potyczce widoczni byli jedynie na początku. Z biegiem minut każdej mapy to właśnie pewna siebie formacja z Wrocławia odjeżdżała swojemu oponentowi.

Grupa Mistrzowska to już zatem historia. ERBUD University Esports nigdzie jednak nie ucieka. Już 17 i 18 czerwca rozegramy finały tego sezonu. Cztery najlepsze zespoły z Ligi Legend i CS:GO zawalczą o tytuł najlepszej uniwersyteckiej piątki w kraju. Zapraszamy do kibicowania!