W miniony weekend, 20-21 czerwca na wodę wrócili akademiccy sportowcy z Warszawy i okolic. W sobotę żeglarze wypłynęli na Jezioro Zegrzyńskie, a tuż po nich, w niedzielę wioślarze i zawodnicy na deskach SUP na Kanał Żerański. Do rywalizacji w jednych z pierwszych odmrożonych zawodów akademickich zgłosiło się 11 załóg.

Z ogromną radością na twarzach na starcie pojawiły się żeglarskie ekipy z Uniwersytetu Warszawskiego, Wojskowej Akademii Technicznej, Szkoły Głównej Handlowej, Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Spośród zaplanowanych pięciu wyścigów ukończony został jeden, ze względu na złe warunki pogodowe – początkowy brak wiatru, a następnie silne burze uniemożliwiły przeprowadzenie pełnych regat.

Na pierwszym miejscu regaty zakończyła załoga Wojskowej Akademii Technicznej w składzie: Rafał Błażejczyk, Karolina Skowrońska, Przemysław Kaleta. Tuż za nimi na mecie zameldowała się druga łódź WAT-u z załogą: Igor Derwich, Michał Daszkiewicz, Sławomir Patroś. Na najniższym stopniu podium stanęli studenci Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego: Mateusz Safijan, Adam Chmiel oraz Grzegorz Biena.

Drugiego dnia do rywalizacji stanęli wioślarze w kategoriach „jedynek” i „dwójek”. W klasyfikacji drużynowej najlepszym wynikiem mogą pochwalić się zawodnicy Politechniki Warszawskiej. Po raz pierwszy w historii w planie zawodów znalazł się wyścig na deskach SUP, w których faworytami okazali się studenci Wojskowej Akademii Technicznej: Karolina Skowrońska i Rafał Błażejczyk.

Zawody organizowane były przez AZS Warszawa.

Pełne tabele wyników:

Foto: Michał Szypliński/NTN Snow&More

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj