Czternastu kursantów ukończyło trzydniowe szkolenie w Gdańsku. Świeżo upieczeni instruktorzy z siedmiu województw mogą rozpocząć pracę z osobami niepełnosprawnymi.

Większość uczestników kursu zorganizowanego w dniach 19-21.06 to pracownicy etatowi uczelni wyższych, którzy dostrzegają potrzebę szerzenia sportu osób niepełnosprawnych. Poza teoretycznymi wskazówkami, kursanci otrzymali kilka lekcji praktycznych, inspirujących do prowadzenia różnych form zajęć.

– To już nasz czwarty, wspólny kurs. Jako Integracyjne Mistrzostwa Polski AZS nie skupiamy się tylko na zawodach. Włączamy się również w szkolenie, zachęcamy nowe osoby i dzielimy się wiedzą, po to by rozwijać akademicki sport osób niepełnosprawnych. Nowy narybek szkoleniowców to szansa dla setek osób – mówi Marta Dalecka, instruktor bocci i koordynator Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS.

Praca z osobami niepełnosprawnymi przynosi wiele satysfakcji, jednak wymaga indywidualnego podejścia do każdego zawodnika. Organizatorzy kursu zaproponowali zajęcia praktyczne z zakresu nordic walking, badmintona, tenisa stołowego i bocci. To oczywiście nie koniec możliwości. Pozostałe formy omówione zostały na przykładzie cyklu IMP AZS, który w programie na ten rok obejmuje rekordową liczbę 10 dyscyplin.

Wznowienie IMPowego sezonu zaplanowano na drugi tydzień września, który rozpocznie się od siedmiodniowego Integracyjnego Festiwalu Sportowego. Prócz nowości w terminarzu (badminton, strzelectwo sportowe i żeglarstwo) warto nadmienić, że głównym sponsorem 5. edycji IMP AZS została Grupa LOTOS.

Więcej szczegółów dot. Integracyjnych Mistrzostw Polski AZS znajdziecie tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here