W sobotę na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrano mityng „Królowa Sportu wraca na Stadion Śląski” i tym samym oficjalnie zainaugurowano sezon letni. Już w pierwszych startach bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci z klubów AZS.

W rywalizacji na dwóch dystansach mogliśmy oglądać Justynę Święty-Ersetic. Reprezentantka AZS AWF Katowice zajęła drugie miejsce na 100 m. Na 300 m była bezkonkurencyjna, a jej wynik 37,05 s to najlepszy w tym roku rezultat na świecie. Linię mety za mistrzynią Europy przekroczyła Natalia Kaczmarek z KS AZS AWF Wrocław – 37,49 s. Na 600 m triumfowała Joanna Jóźwik z AZS AWF Katowice – dzięki wynikowi 1:27.90 specjalistka od biegu na 800 m wysunęła się na pozycję liderki światowych tabel.

Wśród mężczyzn na 300 m najszybszy okazał się Karol Zalewski (AZS AWF Katowice) – 32,87 s. Na 400 m wygrał Rafał Omelko z KS AZS AWF Wrocław – 46,05 s, pokonując halowego mistrza Polski z tego roku Kajetana Duszyńskiego (AZS Łódź) – 47,01 s.

W pchnięciu kulą drugie zwycięstwo w ciągu trzech dni odniósł Konrad Bukowiecki. Zawodnik KS AZS UWM Olsztyn najpierw w czwartek triumfował w konkursie przed gmachem Telewizji Polskiej z wynikiem 20,92 m. W Chorzowie także pchał najdalej – w swojej najlepszej, ostatniej próbie uzyskał 20,63 m i ponownie pokonał Michała Haratyka. Trzeci był Jakub Szyszkowki z AZS AWF Katowice – 19,54 m.

Warty odnotowania jest także rekord życiowy brązowej medalistki w rzucie młotem ubiegłorocznej Letniej Uniwersjady w Neapolu – Katarzyny Furmanek, która zwyciężyła z rezultatem 71,02 m. Reprezentantka KKL Kielce nie tylko przekroczyła w końcu wymarzoną barierę 70 metrów, ale dokonała tego aż trzykrotnie podczas konkursu w Kotle Czarownic.

Sezon lekkoatletyczny powoli będzie się rozkręcał – w kalendarzu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki znajduje się coraz więcej mityngów w różnych regionach Polski. Na Stadion Śląski czołowi Polacy zawitają w tym roku jeszcze dwukrotnie – na Memoriał Janusza Kusocińskiego oraz na Memoriał Kamilii Skolimowskiej. W związku z przełożeniem Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Europy docelową imprezą dla polskich lekkoatletów będą Mistrzostwa Polski, które odbędą się w dniach 28-30 sierpnia we Włocławku.

Fot. Paweł Skraba

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj