Młodzi nie odpuszczają

0
1330

24 medale – w tym sześć złotych – wywalczyli szermierze AZS podczas młodzieżowych mistrzostw kraju. Bohaterami imprezy zostali Mateusz Kozak i Barbara Brych.

Kozak – florecista AZS AWFiS Gdańsk zdobył złoto w turnieju indywidualnym i z drużyną. Pierwszemu sukcesowi towarzyszyły spore emocje, bo Mateusz w półfinale z Szymonem Czartoryjskim (AZS AWF Warszawa) i w finale z Janem Jurkiewiczem wygrywał 15:14.

W zmaganiach drużynowych gdańszczanie odprawiali wyłącznie zespoły AZS – kolejno AZS UAM Poznań, AZS AWF Poznań i w finale AZS AWF Warszawa (45:34). Obronili tym samym mistrzostwo sprzed roku. AZS AWF Warszawa wygrał za to w drużynowych zmaganiach florecistek (w finale 45:36 z Wartą Poznań).

Niezwykłym wyczynem popisała się sekcja AZS Wratislavii, triumfując w zespołowych zmaganiach szpadowych. Drużyna kobiet rozbiła w finale ekipę z Warszawy (45:25), a panowie obronili tytuł, pokonując Polski Klub Szermierczy 45:32. Co ciekawe – w turnieju indywidualnym do ćwierćfinału dotarł jedynie Wojciech Kolańczyk.

Z kolejnego w tym sezonie mistrzostwa Polski cieszy się Barbara Brych. Szpadzistka AZS AWF Kraków niedawno wygrała wśród seniorek, a teraz powtórzyła wyczyn w kategorii młodzieżowca. Brych pokonała w finale Dominikę Pawłowską z AZS AWF Warszawa 15:9. Pozostałe miejsca na podium przypadło także azetesiaczkom: Wiktorii Skrzypczak i Karolinie Mazanek.