Aktywny Student liczy na głosy!

0
165
Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego Aktywny Student 2022 głosowanie KRK03

Po roku przerwy mieszkańcy Małopolski znów mogą wybierać zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego. V edycja głosowania potrwa do 14 czerwca, a wyniki poznamy już 22 października. Spośród wszystkich 234 zgłoszonych zadań, szczególne miejsce zajmuje projekt o nr KRK03 zgłoszony przez środowisko KU AZS UEK.

Aktywny Student działa na UEK

Aktywny Student już na trwałe wpisał się w życie uczelniane Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Postać ASa została wykreowana w 2018 roku, a dobór inicjatyw realizowanych w ramach zadania pozwolił przekonać do niej szerokie grono Małopolan. W ten sposób Aktywny Student z powodzeniem przebrnął dwie kolejne edycje głosowania (w III edycji uzyskując największą liczbę głosów).

W ramach projektu utworzono Studio Tańca Fitness, gdzie wszyscy chętni mieszkańcy Krakowa mogli uczestniczyć w zajęciach typu joga, zumba, fitness. Treningi przyciągnęły sportowców związanych z AZS, studentów, a także seniorów – tym samym Aktywny Student stał się projektem łączącym pokolenia. Dodatkowo w ramach zadania zorganizowano treningi motoryczne. Uczestnicy mogli skorzystać z bezpłatnych wizyt u fizjoterapeuty, a ponadto utworzono dwie zupełnie nowe sekcje AZS. Aktywny Student stał się cennym bodźcem do dalszego rozwoju środowiska AZS UEK!

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego Aktywny Student 2022 głosowanie KRK03

Aktywny student ma plany na 2022 rok

Kolejna edycja Aktywnego Studenta to kontynuacja inicjatyw sportowych, które zostały zrealizowane w latach poprzednich. Mieszkańcy Krakowa znów będą mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach w ramach Studia Tańca i Fitness, treningach motorycznych oraz korzystania z bezpłatnych wizyt u fizjoterapeuty. Dodatkową, zupełnie nową inicjatywę organizatorzy kierują do członków sekcji AZS – będą to treningi mentalne. Są one odpowiedzią na potrzebę szerokiego rozwoju młodych sportowców. Będą miały na celu przygotowanie ich współzawodnictwa sportowego na najwyższym poziomie!

Poprzez sport chcemy przeciwdziałać negatywnym skutkom spowodowanym przez pandemię COVID-19. Ruch i aktywność fizyczna zdaniem WHO są kluczowym czynnikiem budowania zdrowia społeczeństwa. Całość projektu ma więc na celu stworzenie szerokiej i atrakcyjnej oferty bezpłatnych zajęć sportowych i rekreacyjnych dla mieszkańców Krakowa, a w szczególności dla UEKowej społeczności akademickiej!

Trzymamy kciuki za rozwój inicjatywy i jednocześnie niezmiennie zachęcamy wszystkich mieszkańców Krakowa do głosowania.

Postaw głos na ASa!

Głosować można internetowo przez oficjalną stronę: bo.malopolska.pl  Następnie należy pisać swoje dane, potwierdzić swoje zamieszkanie w Subregionie Miasto Kraków i wybrać projekt o nr KRK03 – głosuj AS soon AS possible! Mamy czas do 14.06.2021.

Zostań ASem razem z nami!