Rekordowa liczba zgłoszonych! AMP w pływaniu – Lublin

0
187

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu już od 10 czerwca w Lublinie. W czasie trwania pandemii, zgłosiła się do mistrzostw rekordowa liczba zawodników! 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia transmisji na żywo za pośrednictwem livetiming.pl oraz do zaglądania na profil Facebook AMP w pływaniu.

Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu odbywać się będą w dniach 10-12 czerwca 2021 roku w Aqua Lublin. Zostały podzielone na cztery bloki startowe – trzy 11 czerwca wraz z uroczystym otwarciem o godzinie 15:30 oraz jeden 12 czerwca w godzinach porannych. W dniu 10 czerwca zaplanowana została weryfikacja. Szczegółowe informacje dla uczestników znajdują się na dedykowanej stronie ampy.pl

Dokładnie 569 reprezentantów z pięćdziesięciu dwóch uczelni będzie rywalizować w Lublinie w dwudziestu trzech konkurencjach. To rekordowa liczba zgłoszonych zawodników, podczas trwania pandemii koronawirusa covid-19 i w nietypowym czerwcowym terminie.

Organizatorem wydarzenia jest AZS Lublin. Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. AMP w pływaniu wspiera Miasto Lublin.

Foto: Zbigniew Wójcik