Lekkoatleci AZS AWF Warszawa drużynowymi mistrzami Polski

0
1083

Kluby AZS zdominowały finałowe zawody Ekstraklasy Lekkoatletycznej, które odbyły się w Jeleniej Górze. Drużynowymi mistrzami Polski zostali reprezentanci KS AZS AWF Warszawa, którzy wyprzedzili obrońców tytułu – AZS UMCS Lublin o zaledwie 0,5 punktu.

Lekkoatleci z Warszawy triumfowali w dwóch konkurencjach. W biegu na 400 m najszybszy okazał się Dariusz Kowaluk, uzyskując najlepszy w tym sezonie wynik – 46,64 s. Brązowy medalista tegorocznej Uniwersjady w sztafecie 4×400 m pokonał m.in. Jakuba Krzewinę (KS AZS AWF Wrocław), dla którego był to pierwszy start w sezonie letnim i uczestników lipcowych mistrzostw Europy do lat 23 – Macieja Hołuba (AZS UMCS Lublin) i Mateusza Rzeźniczaka. Drugie zwycięstwo dla KS AZS AWF Warszawa odniosła Angelika Sarna na 800 m. Ponadto reprezentanci stołecznego klubu zajęli osiem drugich i dwa trzecie miejsca. Łącznie zgromadzili 113,5 punktu, zaledwie o 0,5 więcej od AZS UMCS Lublin.

Najwięcej punktów dla lublinian zdobyli zwycięzcy konkurencji – Szymon Żywko (1500 m), Hubert Chmielak (rzut oszczepem), Paulina Guba (pchnięcie kulą), Karolina Kołeczek (100 m przez płotki), Daria Zabawska (rzut dyskiem). Na trzecim stopniu podium stanęli lekkoatleci KS AZS AWF Wrocław, którzy odnotowali najwięcej zwycięstw (sześć) – Mateusz Jopek (skok w dal), Rafał Omelko (400 m), Norbert Kobielski (skok wzwyż), sztafeta 4×400 m mieszana, Natalia Kaczmarek (400 m), Joanna Linkiewicz (400 m przez płotki).

Kolejne dwa miejsca także zajęły kluby AZS. Na czwartej pozycji uplasował się OŚ AZS Poznań, a piąty był KS AZS AWF Kraków. W finale wystąpiło siedem zespołów. Co ciekawe, na 21 rozegranych konkurencji tylko w dwóch wygrywali reprezentanci innych klubów niż AZS.