Dobre otwarcie AME w Zagrzebiu

0
1655
Podium AME 2019 w judo kobiet - kat. - 63 kg ze Vanessą Machnicką (srebro) i Arletą Podolak (brąz)

Od dwóch medali judoczek rozpoczął się dla nas udział w Akademickich Mistrzostwach Europy w sportach walki. Polki stanęły na podium w kategorii do 63 kg.

W Zagrzebiu rozpoczęła się największa impreza w ramach tegorocznych Akademickich Mistrzostw Europy. W judo, karate, kickboxingu i taekwondo walczy tam ok. 1300 zawodniczek i zawodników z 400 (!) uczelni całej Europy. W tym gronie jest 63-osobowa akademicka reprezentacja Polski z 28 uczelni, której przedstawicieli zabraknie jedynie w taekwondo.

Pierwszego dnia sukces odniosły nasze judoczki. W kategorii – 63 kg srebro wywalczyła Vanessa Machnicka z Politechniki Poznańskiej, a brąz Arleta Podolak z WSEwS Warszawa.

W drodze po srebrny medal Machnicka pokonała kolejno Francuzkę Heloise Brouard, Brytyjkę Lucy Grace King i w półfinale jej rodaczkę Lucy Katherine Day. Polka dopiero w finale musiała uznać wyższość rywalki. Złoty medal zdobyła Hiszpanka Sarai Padilla Guerrero, która wcześniej pokonała dwukrotną akademicką mistrzynię Polski, Podolak.

Medal Akademickich Mistrzostw Europy jest największym dotychczasowym sukcesem studentki Politechniki Poznańskiej. Przypomnijmy, że Vanessa Machnicka brała udział także w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu.

Dobrze zaczęli także nasi karatecy, choć szkoda, że barażu o brąz w kata drużynowym mężczyzn musiało dojść do polskiego pojedynku. Lepsza okazała się Politechnika Wrocławska, a Politechnice Poznańskiej przypadło miejsce piąte.

Cieszy się również nasza ekipa kickboxingu. Dziesiątka jej zawodników awansowało do półfinałów.

Udział polskich zawodników w Akademickich Mistrzostwach Europy wsparły Grupa LOTOS S.A. i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zobacz: galeria polskich medalistów AME 2019