Konrad Bukowiecki ze złotem i rekordem Uniwersjady! [WIDEO, ZDJĘCIA]

0
390

Konrad Bukowiecki zdobył złoty medal w konkursie pchnięcia kulą na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu. Polak ustanowił nowy rekord Uniwersjady, który od dziś wynosi 21,54 m.

– Bardzo się cieszę, że wygrałem. Zrealizowałem swój cel, a przy okazji ustanowiłem rekord Uniwersjady, więc tym bardziej mam powody do radości. Miałem tutaj coś do udowodnienia za poprzednią Uniwersjadę – powiedział Bukowiecki tuż po zwycięstwie.

Zawodnik AZS UWM Olsztyn był bezkonkurencyjny od pierwszej do ostatniej kolejki. W pierwszym rzucie uzyskał 20,63 m. Później oddał dwie nieudane próby. W czwartym pchnięciu umocnił się jednak na prowadzeniu – 21,00 m, a w piątej kolejce posłał kulę ponad pół metra dalej – 21,54 m.

– Byłem dobrze zmotywowany. Rywale zbliżali się do mnie, wiedziałem, że stać ich na to, by pchać jeszcze dalej, więc musiałem poprawić jeszcze swój wynik – skomentował przebieg finałowego konkursu.

Bukowiecki nie ma czasu na odpoczynek. Już w tym tygodniu wystartuje na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w Szwecji. – Celem jest oczywiście obrona tytułu sprzed dwóch lat. Mam na to apetyt, ale to jest sport, więc wszystko może się zdarzyć. Później bardzo ważny będzie dla mnie mityng, który organizuję w rodzinnym Szczytnie – 4Move Jurand Cup, w którym weźmie udział czołówka polskich kulomiotów. To na pewno będzie duże wydarzenie w moim mieście.

Udział reprezentantów Polski w 30. Letniej Uniwersjadzie w Neapolu wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here