Filip Zaborowski z brązem w Neapolu! [WIDEO]

0
1269

Filip Zaborowski zdobył brązowy medal 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Polski pływak zajął trzecie miejsce w finale wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym.

Wyścig finałowy był szybki, Zaborowski uzyskał o dwie sekundy lepszy czas, niż w eliminacjach. Do końca ścigał się o brązowy medal z reprezentantem gospodarzy Matteo Lambertim, którego pokonał o dwie setne sekundy.

To pierwszy medal polskich pływaków w Neapolu, a czwarty w ogóle polskiej ekipy. Wcześniej na 30. Letniej Uniwersjadzie na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna kobiet w strzelectwie w kategorii karabinu pneumatycznego, a brązowe medale zdobyli szermierze – drużyna szpadzistek i szpadzista Wojciech Kolańczyk w turnieju indywidualnym.

Medal Filipa Zaborowskiego to nie były jedyne dobre wieści z pływalni Piscina Scandone. W półfinale 50 metrów stylem grzbietowym Agata Naskręt ustanowiła nowy rekord życiowy – 28,48 s i z czwartym czasem awansowała do finału tej konkurencji. Po udanym występie na 200 metrów stylem motylkowym bardzo dobrze na dystansie o połowę krótszym radził sobie dziś Michał Poprawa. W półfinale zawodnik AZS AWF Katowice popłynął zaledwie dwie setne sekundy gorzej od rekordu życiowego – 52,46 s. Był to łącznie siódmy wynik i tym samym Poprawa wywalczył awans do drugiego finału w Neapolu. Z kolei czternaste miejsce w rywalizacji na 200 m stylem dowolnym zajęła Daniela Georges z rezultatem 2:03.42.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.