Komplet zwycięstw badmintonistów AZS UMed Łódź!

0
2152

Badmintoniści AZS UMed Łódź w turnieju II rundy Lotto Ekstraligi Badmintona w Warszawie potwierdzili medalowe aspiracje w sezonie 2020/2021. Łodzianie odnieśli trzy zwycięstwa, w tym szczególnie cenne z ABRM Warszawa, dzięki czemu awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Na otwarcie turnieju w Warszawie rozegrano derby AZS, w których AZS UMed Łódź okazał się lepszy od AZS AGH Kraków 5:2. Łodzianie wygrali pierwszych pięć meczów – miksta, dwa męskie single i debel mężczyzn, dzięki czemu byli już pewni zwycięstwa w starciu z krakowianami. W kolejnych dwóch spotkaniach do głosu doszły jednak badmintonistki AZS AGH, wygrywając oba mecze singlowe. Na zakończenie spotkania kropkę nad „i” postawiły jednak Dominika Cygan i Magdalena Okupniak, w dobrym stylu zwyciężając w deblu.

Aneta Niklas – Dominika Guzik-Płuchowska 9:15, 12:15
Dominika Cygan/Magdalena Okupniak – Anna Mikhalkova/Aleksandra Pająk 15:13, 15:6

W drugim sobotnim spotkaniu łodzianie pokonali MKS Spartakus Niepołomice 6:1. Na początek Przemysław Wacha i Magdalena Okupniak potrzebowali trzech setów, by triumfować w mikście. Później stan meczu wyrównał Dominik Kwinta, wygrywając z Lukasem Holubem. Była to jednak jedyna porażka AZS UMed Łódź w tym spotkaniu. Potem triumfowali Piotr Wasiluk, Airina Maruschak i Anita Niklas w singlach, a także Adam Szolc i Przemysław Wacha oraz Dominika Cygan i Magdalena Okupniak w grach deblowych.

AZS Umed Łódź – MKS Spartakus Niepołomice 6:1
Przemysław Wacha/Magdalena Okupniak – Piotr Tomaszewski/Monika Kowalczyk 15:11, 12:15, 15:7
Lukas Holub – Dominik Kwinta 12:15, 10:15
Piotr Wasiluk – Dariusz Janik 15:10, 16:14
Airina Marushchak – Monika Kania 15:12, 15:4
Aneta Niklas – Karolina Gajos 15:12, 14:15, 15:12
Adam Szolc/Przemysław Wacha – Kamil Korbel/Piotr Tomaszewski 15:8, 15:10
Dominika Cygan/Magdalena Okupniak – Joanna Fidos/Monika Kowalczyk 15:11, 15:12

Zgodnie z oczekiwaniami najbardziej zacięty przebieg miało spotkanie AZS UMed Łódź w niedzielne przedpołudnie, kiedy przyszło im się zmierzyć z brązowymi medalistami z ubiegłego sezonu ABRM Warszawa. W mikście pewne zwycięstwo odnieśli Przemysław Wacha i Magdalena Okupniak, w singlu w trzech setach Lukas Holub pokonał Roberta Cybulskiego. W kolejnym singlu Piotr Wasiluk musiał uznać wyższość Mateusza Dubowskiego. Na prowadzenie 3:1 łodzian wyprowadziła Airina Marushchak po triumfie w singlu. AZS UMed Łódź mógł być pewien wygranej w całym spotkaniu po meczu Dominiki Cygan, która w singlu pokonała Idę Wiśniewską w trzech setach. W deblu mężczyzn Przemysław Wacha i Jacek Kołumbajew przegrali z Miłoszem Bochatem i Adamem Cwaliną. Kończący mecz debel kobiet rozstrzygnął się w trzech setach po 44 minutach na korzyść ABRM Warszawa. Łodzianie wygrali 4:3 i tym samym wyjechali z Warszawy z kompletem zwycięstw.

ABRM Warszawa – AZS UMed Łódź 3:4
Przemysław Szydłowski/Ida Wiśniewska – Przemysław Wacha/Magdalena Okupniak 11:15, 9:15
Robert Cybulski – Lukas Holub 15:9, 7:15, 11:15
Mateusz Dubowski – Piotr Wasiluk 15:8, 15:9
Zuzanna Jankowska – Airina Marushchak 13:15, 1:15
Ida Wiśniewska – Dominika Cygan 15:7, 12:15, 9:15
Miłosz Bochat/Adam Cwalina – Jacek Kołumbajew/Przemysław Wacha 15:14, 15:10
Zuzanna Jankowska/Zofia Tomczak – Dominika Cygan/Magdalena Okupniak 13:15, 15:8, 15:13

AZS AGH Kraków w swoim drugim spotkaniu uległ ABRM Warszawa 3:4, ale urwał rywalowi jeden cenny punkt. Zwycięstwa dla zespołu z Małopolski odnieśli w grach singlowych Tomasz Persona, Anna Mikhalkova i Dominika Guzik-Płuchowska. Na zakończenie gier w Warszawie krakowianie mogli cieszyć się z pierwszego w tym sezonie triumfu – pokonali MKS Spartakus Niepołomice 5:2. AZS AGH Kraków wygrał w mikście, obu singlach kobiet i obu deblach. Zespół z Małopolski plasuje się obecnie na dziewiątym miejscu w tabeli.

Mecze trzeciej rundy Ekstraligi zostaną rozegrane 30-31 stycznia 2021 roku.