Jakub Kraska z pierwszym tytułem mistrza Polski [FOTO]

0
1411

W najbardziej emocjonującym wyścigu Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu – 100 m stylem dowolnym mężczyzn złoty medal zdobył Jakub Kraska (AZS Łódź).

Pierwszy sobotni finał mężczyzn zapowiadał się pasjonująco. Już w porannych eliminacjach aż dziewięciu zawodników uzyskało rezultaty lepsze od minimum „B” na Igrzyska Olimpijskie do Tokio, dające prawo startu w sztafecie. Najszybszy był w nich Jakub Kraska, który także po południu potwierdził swoją wysoką dyspozycję w tym sezonie. Reprezentant AZS Łódź wygrał ex aequo z zawodnikiem MKP Szczecin – Karolem Ostrowskim. Obaj uzyskali najlepszy w tym roku wynik w Polsce – 48,72 s. Do minimum na Igrzyska, równego rekordowi życiowemu Kraski, zabrakło zaledwie 0,15 sekundy… Dla pływaka z Łodzi to pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski seniorów.

– Jest radość, ale jest też niedosyt. Należę do zawodników, którzy nie walczą o tytuły – spełniam się, poprawiając rekordy życiowe. Tym razem się to nie udało. Cieszę się jednak, że udało mi się zdobyć pierwszy złoty medal mistrzostw Polski seniorów. Kolejny raz uzyskałem wynik poniżej 49 sekund, więc powoli łapię regularność pływania na takim poziomie. Przede mną start na mistrzostwach Europy, gdzie będę chciał zrobić indywidualne minimum do Tokio – podsumował swój występ Kraska.

Mistrzynią Polski na 200 m stylem klasycznym została Weronika Hallmann z AZS AWF Warszawa. Wśród mężczyzn srebrny medal na tym dystansie zdobył jej klubowy kolega, Bartłomiej Roguski. Druga na 200 m stylem motylkowym kobiet była reprezentantka gospodarzy, Klara Kowalska.

Tradycyjnie zdobycze medalowe przyniosły azetesiakom wyścigi sztafetowe. W rywalizacji pań 4×200 m stylem dowolnym drugie miejsce zajęły zawodniczki AZS UMCS Lublin, a trzecie reprezentantki AZS AWF Katowice. Wśród mężczyzn w tej konkurencji brąz dla AZS AWF Warszawa.