Grupa Mistrzowska ERBUD University Esports EDU ruszyła pełną parą!

0
875

Popularyzacja esportu w środowisku akademickim trwa w najlepsze, a to za sprawą współpracy AZS i ERBUD University-EDU. Pierwsze spotkania Grupy Mistrzowskiej są już za nami. Studenci z wielu polskich uczelni toczą bój o miano najlepszej drużyny esportowej wśród młodzieży akademickiej.

Lawirowanie pomiędzy zajęciami, egzaminami i graniem nie jest łatwe, jednak nagroda z pewnością jest warta poświęcenia. Turniej w formule offline będzie wspaniałym przeżyciem, a nagroda pieniężna wspomoże studenckie portfele. Na zwycięzców rozgrywek czeka również wypoczynek, który spędzą na łonie natury na Mazurach.

Kto bierze udział w zmaganiach?

Nie da się ukryć, że na ten moment studenci z Politechniki Śląskiej dominują swoich rywali na arenie Counter-Strike: Global Offensive. Wydaje się, że to właśnie reprezentantów tej uczelni zobaczymy podczas rozgrywek finałowych, które odbędą się na turnieju LAN-owym. Chętnych do objęcia statusu lidera jest natomiast zdecydowanie więcej, bo zawodnicy z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz Akademii Techniczno-Humanistyczej w Bielsku-Białej depczą im po piętach. Reprezentanci pozostałych uczelni (UG Gdańsk, PWr Wrocław, PRz Rzeszów, PP Poznań, PK Kraków, PJATK Warszawa, PG Gdańsk) wciąż mają szanse na znalezienie się w czwórce najlepszych drużyn, gwarantując sobie udział w wielkim finale rozgrywek. Trzeba jednak zacząć wygrywać, a czas na dobre wyniki biegnie nieubłaganie (obecna faza zakończy się 29 maja).

Sytuacja w Grupie Mistrzowskiej League Of Legends wygląda zgoła inaczej, chociaż na Summoner’s Rift występują zawodnicy kilku tych samych uczelni, co w przypadku CS:GO. W tych rozgrywkach prym wiodą studenci z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, lecz ich pozycja nie jest stabilna. Za nami dopiero dwa tygodnie zmagań, więc jeszcze wiele może się zmienić. Z pewnością będą do tego dążyć studenci ze wszystkich biorących udział uczelni (UW Warszawa, UG Gdańsk, UAM Poznań, PWr Wrocław, PP Poznań, PŚ Gliwice, PK Kraków, PJATK Warszawa, PG Gdańsk). Tui także walka o cenne punkty dobiegnie końca już 29 maja. Nie zmienia to faktu, że trzeba walczyć o każde zwycięstwo. Tak jak w przypadku rozgrywek w CS:GO, studenci z czterech pierwszych miejsc będą zmagać się o możliwość wystąpienia podczas turnieju offline, który rozpocznie się 16 czerwca. W przypadku tych rozgrywek pula nagród wynosi aż 10 000 zł.

Tu znajdziecie listy zgłoszonych drużyn do zmagań w Counter-Strike: Global Offensive oraz w League Of Legends.

To nie wszystko

Studenci rodzimych uczelni mogą pochwalić się uczestnictwem w rozgrywkach europejskich. Nasza narodowa reprezentacja składa się z zawodników AZS PG Gdańsk oraz zeszłorocznych wicemistrzów Europy – AZS AGH Kraków. Czy uda im się przebić ten wynik? Czas pokaże, jednak poziom europejskich zmagań może być zdecydowanie wyższy, a walka o zwycięstwo jeszcze trudniejsza. Mecze grupowe UNIVERSITY Esports Masters rozpoczną się 19 marca i potrwają do 3 kwietnia. W dniach 14-15 maja odbędą się kwalifikacje ostatniej szansy. Pomiędzy 21 a 29 maja zawodnicy wezmą udział w playoffach, a najlepsze drużyny spotkają się w wielkim finale. Dla wielu studentów będzie to z pewnością wspaniałe przeżycie, którego nigdy nie zapomną.