Felix Pigeon dwukrotnie w TOP 10 w finale PŚ w Gdańsku

0
235

W niedzielę w Gdańsku zakończył się finał Puchar Świata w short tracku. Reprezentanci Polski za sprawą Łukasza Kuczyńskiego i Michała Niewińskiego zdobyli dwa brązowe medale na 500 metrów, a na dłuższych dystansach bardzo dobrze spisał się Felix Pigeon z AZS Politechniki Opolskiej.

Gdańska Olivia ponownie była szczęśliwa dla polskich łyżwiarzy z krótkiego toru, a publiczność zgromadzona w trójmiejskiej hali po raz kolejny udowodniła, że żywiołowy doping może ponieść biało-czerwonych do wielkich rzeczy. W sobotę trzeci w karierze brąz Pucharu Świata na 500 metrów wywalczył Łukasz Kuczyński, zaś dzień później w jego ślady poszedł kolega z kadry i klubu, Michał Niewiński.

W finale PŚ w Gdańsku wystąpił Felix Pigeon, który w sobotę mógł sprawić wielką sensację na dystansie 1500 metrów. 21-latek w półfinale wpadł na metę jako drugi, a w finale włączył się nawet do walki o zwycięstwo. Pigeon na cztery okrążenia do mety wyszedł na prowadzenie, ale nie utrzymał tempa narzuconego przez faworytów i ostatecznie był szósty. Z kolei w niedzielę pojechał w finale B na 1000 metrów, gdzie zajął drugą pozycję i tym samym został sklasyfikowany na dziewiątym miejscu. Ponadto, Pigeon wraz z kolegami z kadry odpadł w półfinale męskiej sztafety.

Reprezentacja Polski z Pigeonem w składzie zakończy międzynarodowy sezon startem w mistrzostwach świata w Rotterdamie (15-17 marca).