Drugiego dnia halowych mistrzostw Polski w Toruniu lekkoatleci z klubów AZS zdobyli aż 26 medali. Z drugiego złota cieszył się Filip Rak (KU AZS Politechniki Opolskiej), który po sobotnim zwycięstwie na 1500 m okazał się bezkonkurencyjny także na 3000 m. Powody do radości miał Krzysztof Kiljan (AZS AWF Warszawa), wicemistrz Polski na 60 m przez płotki z nowym rekordem życiowym i prawem startu na HMŚ w Glasgow.

Ambicją Filipa Raka było poprawienie w Toruniu halowego rekordu Polski do lat 23 w biegu na 3000 metrów. Po mocnym biegu zawodnik KU AZS Politechniki Opolskiej w iście sprinterskim tempie zmierzał na ostatnim okrążeniu ku mecie. Po samotnym finiszu uzyskał czas 7:56.51, słabszy od rekordu Yareda Shegumo o 2 sekundy. To jednak nowy rekord życiowy młodego biegacza, który tym samym wyjechał z Torunia z dwoma tytułami mistrza Polski. W rywalizacji kobiet na 3000 m srebrny medal zdobyła zwyciężczyni rywalizacji na dystansie dwukrotnie krótszym, Martyna Galant (OŚ AZS Poznań), a jako trzecia linię mety przekroczyła jej klubowa koleżanka Alicja Konieczek.

Tradycyjnie dużo emocji przeniosły finały biegów na 400 m. Wśród kobiet zachwyciła Marika Popowicz-Drapała (CWZS Zawisza Bydgoszcz), ustanawiając rekord życiowy i rekord świata masters – 51,77 s. Wicemistrzynią Polski została Justyna Święty-Ersetic (AZS AWF Katowice) z najlepszym wynikiem w tym sezonie – 52,31 s. W finale mężczyzn biegło pięciu azetesiaków, ale najszybszy okazał się… jedyny zawodnik spoza klubów AZS. Pierwszy raz w karierze tytuł mistrza Polski seniorów wywalczył medalista Uniwersjady w Chengdu Mateusz Rzeźniczak (MKS Aleksandrów Łódzki). Srebro zdobył debiutujący na mistrzostwach kraju w kategorii seniora Maksymilian Szwed z AZS Łódź, a na trzecim stopniu podium stanął Patryk Grzegorzewicz (AZS UMCS Lublin).

W biegu na 800 m triumfował faworyt Mateusz Borkowski (AZS AWF Warszawa). Po zaciętej walce jako trzeci linię mety przekroczył najmłodszy w stawce Bartosz Kitliński (AZS UMCS Lublin), poprawiając rekord życiowy – 1:48.02. Wśród kobiet srebrny medal zdobyła Angelika Sarna (AZS AWF Warszawa), a trzecia była Margarita Koczanowa (AZS AWF Kraków).

Nie zawiedli płotkarze, którzy stoczyli pasjonujacą walkę o medale i wyjazd na halowe mistrzostwa świata w Glasgow. Halowym mistrzem Polski został zgodnie z oczekiwaniami Jakub Szymański z SKLA Sopot, który ustanawiał już w tym roku rekord kraju. Za jego plecami trwała jednak rywalizacja o prawo startu w HMŚ pomiędzy Krzysztofem Kiljanem (AZS AWF Warszawa) a Damianem Czykierem (KS Podlasie Białystok). W serii eliminacyjnej obaj uzyskali identyczny wynik co do tysięcznej części sekundy. W finale o 0,01 sekundy nieco szybszy okazał się Kiljan  i to on dzięki nowemu rekordowi życiowemu – 7,59 s mógł cieszyć się ze srebra i wygranej batalii o start w HMŚ. Jego rezultat to piaty wynik w historii polskiej lekkiej atletyki w tej konkurencji.

W finale 200 kobiet medale w takim samym kolorze jak na 60 m wywalczyły reprezentantki klubów AZS. Drugi tytuł wicemistrzyni kraju w Toruniu zdobyła Krystsina Tsimanouskaya (AZS AWF Warszawa) z czasem 23,59 s (życiówka w eliminacjach – 23,41 s). Dwukrotnie w niedzielę swój najlepszy wynik w karierze poprawiała Magdalena Stefanowicz (AZS AWF Katowice), a rezultat 23,72 s w finale dał jej brązowy medal.

Dużo emocji przyniósł finał skoku o tyczce mężczyzn. Walkę o zwycięstwo stoczyli Piotr Lisek (OSOT Szczecin) oraz Robert Sobera (AZS AWF Wrocław). Lisek w pierwszych próbach zaliczył 5,40 m i 5,60 m, a po nieudanym podejściu na 5,70 m przeniósł skoki na kolejną wysokość. Zaliczył bez problemu 5,75 m i 5,80 m, zostając tym samym mistrzem kraju. Idący za nim niczym cień Sobera po udanych skokach na 5,40 m i 5,50 m manewr przenoszenia zastosował po nieudanej pierwszej próbie na 5,60 m. Podobnie jak u Liska był on skuteczny. W pierwszych skokach zaliczył 5,70 m i 5,75 m. Bez powodzenia atakował 5,80 m i 5,85 m. Podopieczny trenera Dariusza Łosia zdobył srebrny medal z najlepszym wynikiem w sezonie. Na trzecim stopniu podium stanął Filip Kempski (AZS AWF Katowice).

– Cieszę się też, że Robert wrócił. Myślę, że tak to można hucznie powiedzieć. On skakał bardzo dobrze technicznie. Nawiązał rywalizację. Nie poszczypał po Achillesie tylko chciał sięgnąć po kolano – chwalił rywala Piotr Lisek.

W skoku w dal mężczyzn Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska) oddał w całym konkursie tylko jeden mierzony skok – 7,57 m. Najlepszy wynik w sezonie pozwolił mu prowadzić do piątej kolejki, ale w niej stracił pozycję lidera na rzecz reprezentanta gospodarzy Adriana Brzezińskiego (MKL Toruń), który poprawił życiówkę – 7,70 m. W ostatniej kolejce Brzeziński skoczył jeszcze dalej – 7,76 m i przypieczętował zwycięstwo. W ostatnim skoku poprawił się także Andrzej Kuch (AZS UMCS Lublin) 7,62 m i to on został wicemistrzem kraju. W konkursie kobiet brązowy medal wywalczyła Magdalena Bokun (AZS AWF Katowice) – 6,25 m, wyprzedzając o zaledwie 1 cm czwartą i piątą zawodniczkę.

Na trzecim stopniu podium w konkursie skoku wzwyż stanął Jakub Hołub (KU AZS AWP w Lublinie). Srebrny medal w dwudniowych zmaganiach w siedmioboju wywalczył Artur Brzeziński (AZS AWF Wrocław).

Na zakończenie mistrzostw tradycyjnie dorobek medalowy klubów AZS powiększyły sztafety. W sztafecie mieszanej 4×400 m losy zwycięstwa rozstrzygnęły się na ostatniej prostej – ostatecznie wygrał AZS UWM Olsztyn przed AZS AWF Wrocław i AZS AWF Kraków. W sztafecie 4×200 m kobiet złoto dla AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Srebrne medale zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn w sztafecie 4×200 m zdobył AZS AWF Katowice.

W klasyfikacji medalowej HMP drugie miejsce zajął AZS AWF Warszawa z dorobkiem dziewięciu krążków (2 złote, 5 srebrnych i 2 brązowe). Najwięcej medali spośród wszystkich klubów zdobył AZS AWF Katowice (10 – 1 złoty, 4 srebrne i 5 brązowych).