UKS Błyskawica Niechanowo wygrała z AZS Politechniką Lubelską w pierwszym historycznym spotkaniu w Lublinie, które rozegrano w ramach I ligi unihokeja.
Zawodnicy AZS Politechniki Lubelskiej schodzili na dwie przerwy w meczu prowadząc jedną bramką. Po pierwszych 20 minutach 3:2, a przed ostatnią częścią 4:3. Ostatnie 20 minut to przewaga po stronie klubu UKS Błyskawica Niechanowo, który umiejętnie zmieniał tempo gry. Strzelił cztery bramki i wywiózł z Lublina zwycięstwo.
Dla AZS Politechniki Lubelskiej dwie bramki zdobył Patryk Jaskorski. Po jednej Jerzy Brzozowski, Jarosław Migas i grający trener AZS Politechniki Lubelskiej – Cezary Pietraszek.
– Najbardziej jestem zadowolony z naszego bramkarza – Łukasza Brylińskiego. Staraliśmy się mu pomoc w obronie, jak tylko mogliśmy. Czasem brakowało nam dwóch, czy trzech kroków. Dodatkowo złapaliśmy głupie kary. Należą się podziękowania i gratulacje przeciwnikom, którzy dzisiaj dużo lepiej od nas zagrali – mówił Pietraszek.
Najlepszym zawodnikiem spotkania po stronie AZS Politechniki Lubelskiej został wybrany bramkarz Łukasz Bryliński. Wybronił 18 z 25 strzałów.
– Broniło mi się całkiem dobrze, no niestety trochę zabrakło. Dobrze, że województwo lubelskie wróciło na mapę unihokeja. Z każdym meczem będziemy nabierać rozpędu i wierzę, że będzie tylko lepiej. Zapraszamy serdecznie kibiców na następne mecze i mogę obiecać, że pokażemy jeszcze lepszy unihokej i damy z siebie wszystko – zapowiedział Bryliński.
Następne domowe spotkanie zespół AZS Politechniki Lubelskiej rozegra 23 października z klubem Spartanie Opalenica.
Foto: Julia Dacka
![Kostaryka pokonana podwójnie! Świetny dzień biało-czerwonych na AMŚ w futsalu! [WIDEO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/AMS_futsal_0703_Pawel-Mieszczanin_fotRafalOleksiewicz_03-218x150.jpg)
![Do panów dołączyły też panie. Dwa zwycięstwa podczas AMŚ w futsalu! [WIDEO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/AMS_futsal_0702_Dobroslawa-Skorupska_fotRafalOleksiewicz_02-218x150.jpg)
![Zmienne szczęście Akademickiej Reprezentacji Polski na otwarcie AMŚ w futsalu. Walczymy dalej! [WIDEO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/AMS_futsal_0701_Trener-Piotr-Wysoczanski_fotRafalOleksiewicz_06-218x150.jpg)
![W Warszawie i Pruszkowie ruszają Akademickie Mistrzostwa Świata w futsalu. Biało-czerwoni gotowi na walkę z faworytami [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/06/AZS_KonferencjaAMS_futsal_0630_fotRafalOleksiewicz_06-218x150.jpg)












![Kostaryka pokonana podwójnie! Świetny dzień biało-czerwonych na AMŚ w futsalu! [WIDEO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/AMS_futsal_0703_Pawel-Mieszczanin_fotRafalOleksiewicz_03-324x235.jpg)
![Do panów dołączyły też panie. Dwa zwycięstwa podczas AMŚ w futsalu! [WIDEO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/AMS_futsal_0702_Dobroslawa-Skorupska_fotRafalOleksiewicz_02-100x70.jpg)
![Zmienne szczęście Akademickiej Reprezentacji Polski na otwarcie AMŚ w futsalu. Walczymy dalej! [WIDEO]](https://pasja.azs.pl/wp-content/uploads/2026/07/AMS_futsal_0701_Trener-Piotr-Wysoczanski_fotRafalOleksiewicz_06-100x70.jpg)




