Historyczny, niesamowity, wspaniały, zaskakujący. O takim roku sportowcy, trenerzy i działacze AZS Łódź nawet nie marzyli. Sezon 2021 był jednym z najlepszych – jeśli nie najlepszy – w historii klubu. Wydarzenia ostatnich miesięcy podsumowano podczas VIII Łódzkiej Gali Sportu Akademickiego.
Gala tradycyjnie była okazją do nagrodzenia najlepszych sportowców AZS Łódź, wyróżnienia studentów łódzkich uczelni, którzy zdobyli medale Akademickich Mistrzostw Polski, a także podziękowania działaczom i partnerom, którzy wspierali w minionym sezonie łódzki sport akademicki.
– Przed dwoma laty na zakończenie gali wybrzmiały nasze marzenia o trojgu olimpijczyków z AZS Łódź. Te marzenia się spełniły, ale takiego scenariusza, jaki napisało życie nie mogliśmy przewidzieć. Złoty medal olimpijski Kajetana Duszyńskiego w sztafecie mieszanej 4×400 m to coś, o czym nawet nie śniliśmy – rozpoczął galę prezes AZS Łódź, Lech Leszczyński.
Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła wiceprezydent miasta Łodzi, Joanna Skrzydlewska, która podczas oficjalnego przemówienia nie szczędziła gratulacji i miłych słów pod adresem zawodników, trenerów i działaczy AZS Łódź. Prezesi AZS Łódź wręczyli pani prezydent podziękowania za wspieranie działalności AZS Łódź i przyczynianie się do rozwoju sportu akademickiego w Łodzi.
Historyczne igrzyska
W łódzkim AZS na wspomnienie igrzysk olimpijskich w Tokio na każdej twarzy pojawia się uśmiech. Jeszcze na początku lipca wydawało się, że do Japonii poleci dwóch zawodników AZS Łódź, ale sport potrafi zaskakiwać i po raz pierwszy w historii klubu w igrzyskach olimpijskich wystartowali jego trzej reprezentanci. Jak się później okazało, to nie był koniec historycznych momentów związanych z występem łódzkich azetesiaków w Tokio.
31 lipca 2021 roku – ta data na zawsze zapisała się w historii nie tylko AZS Łódź, ale łódzkiego sportu. To właśnie wtedy, kilkanaście minut przed godziną 15 polskiego czasu Kajetan Duszyński został mistrzem olimpijskim w sztafecie mieszanej 4×400 m. Pierwszym mistrzem w historii miasta Łodzi. Pierwszym medalistą olimpijskim w historii AZS Łódź. Kiedy Kajetan uniósł ręce w geście triumfu, przebiegając linię mety jako pierwszy, w Łodzi rozpoczęło się szaleństwo. Żadne słowa nie wyrażą emocji, jakie towarzyszyły nam wtedy i przez kolejne tygodnie – podsumowywał tamten okres prezes Lech Leszczyński. – To była ogromna eksplozja radości. Tego uczucia nie da się porównać do niczego innego – dzielił się swoimi wrażeniami Kajetan Duszyński, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Oprócz mistrzostwa olimpijskiego, Kajetan wraz z kolegami zajął piąte miejsce w finale olimpijskim sztafety 4×400 m, został drużynowym mistrzem Europy z reprezentacją Polski, sięgnął po pierwszy w karierze tytuł mistrza Polski seniorów na dystansie jednego okrążenia, a po igrzyskach złamał magiczną barierę 45 sekund na 400 m i wyśrubował rekord życiowy do wyniku 44,92 s – drugiego w Europie. Słowem – sezon marzenie. Pierwsze wyróżnienie podczas gali podsumowującej wydarzenia 2021 roku otrzymał oczywiście mistrz olimpijski, Kajetan Duszyński.
Kajetan podziękował przedstawicielom klubu za wsparcie oraz pomoc w przygotowaniach do igrzysk olimpijskich i wręczył pamiątkową koszulkę z kolekcji olimpijskiej z dedykacją dla AZS Łódź. Słowa uznania skierował także pod adresem swojego trenera Krzysztofa Węglarskiego oraz fizjoterapeutki Teresy Dobija.
Bohaterów tego roku w AZS Łódź jest oczywiście dwóch. Specjalne gratulacje przygotowano dla trenera mistrza olimpijskiego – Krzysztofa Węglarskiego. Szkoleniowiec miał w tym roku wiele powodów do radości. Mistrzostwo olimpijskie, wicemistrzostwo świata juniorów, finał mistrzostw Europy juniorów, mistrzostwo Polski seniorów, podwójne mistrzostwo i wicemistrzostwo Polski juniorów młodszych – to dorobek zawodników trenera Krzysztofa Węglarskiego tylko w tym sezonie.
Sportowe marzenia spełnił w tym roku także drugi z nagrodzonych olimpijczyków z AZS Łódź, Jakub Kraska. Jego droga do Tokio nie była usłana różami i choć nie udało mu się wypełnić indywidualnego minimum na igrzyska, miał wiosną powody do radości. Kraska zajął czwarte miejsce na mistrzostwach Europy w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym i tym samym był uczestnikiem trzeciej sztafety, która uzyskała nominację olimpijską. Na mistrzostwach Polski w Lublinie zdobył to, czego brakowało mu w kolekcji – złotego medalu w kategorii seniorów. Pływak AZS Łódź triumfował na silnie obsadzonym, królewskim dystansie 100 m stylem dowolnym. Bo kiedy zdobywać pierwszy tytuł mistrza Polski jak nie w roku olimpijskim? Osiągnięte wyniki zapewniły mu nominację olimpijską, ale startu w Japonii nie mógł być pewien jeszcze na tydzień przed rozpoczęciem igrzysk… Dla Kraski wszystko skończyło się pomyślnie, a pływak łódzkiego klubu kolejny raz w karierze udowodnił, że w najważniejszych momentach nie zawodzi. Znakomicie spisał się w sztafecie 4×100 m stylem dowolnym, która zajęła 13. miejsce, będąc najlepszym z Polaków i osiągając życiowy wynik na swojej zmianie. Świetnie popłynął także w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym, która ukończyła rywalizację na dziewiątym miejscu. Obie sztafety ustanowiły nowe rekordy Polski. Do pełni szczęścia i olimpijskiego finału zabrakło zaledwie 0,25 sekundy… Reprezentant AZS Łódź zakończył rok zdobywając pięć medali zimowych mistrzostw Polski.
Podczas gali wyróżnienie otrzymał także współtwórca sukcesów Kraski i całej sekcji pływania AZS Łódź – Maciej Hampel, członek polskiej reprezentacji olimpijskiej.
Trzecim tegorocznym olimpijczykiem z AZS Łódź był tenisista Kamil Majchrzak, który niestety nie mógł uczestniczyć w gali. Majchrzak bilet do Tokio wywalczył rzutem na taśmę, a tuż przed wylotem do Japonii został, podobnie jak Duszyński i Kraska, po raz pierwszy w karierze mistrzem Polski seniorów.
Wspaniałe lato lekkoatletów
Po części poświęconej igrzyskom olimpijskim na gali przyszedł czas na nagrodzenie najlepszych sportowców sekcji wyczynowych KŚ AZS Łódź. Rok 2021 bezapelacyjnie należał do lekkoatletów. Przedstawiciele „Królowej Sportu” z łódzkiego klubu w sezonie letnim zdobywali medale we wszystkich imprezach międzynarodowych, w których wzięli udział, a także z sukcesami startowali w zawodach rangi mistrzostw Polski. Więcej o niesamowitym roku lekkoatletów AZS Łódź pisaliśmy TUTAJ.
Wśród wyróżnionych zawodników znalazły się płotkarki – Klaudia Wojtunik i Weronika Barcz. Pierwsza z podopiecznych trener Henryki Blausz zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy do lat 23 na 100 m przez płotki, została młodzieżową mistrzynią Polski, stanęła na trzecim stopniu podium mistrzostw Polski seniorów i wywalczyła srebrny medal. Co cieszyło ją najbardziej – życiowy sukces w Tallinie przypieczętowała nowym rekordem życiowym i złamaniem magicznej bariery 13 sekund. Wyników starszej koleżance pozazdrościła Weronika Barcz, która sprawiła jeszcze większą niespodziankę, zostając wicemistrzynią Europy juniorek i finalistką mistrzostw świata juniorek na 100 m przez płotki. Po raz pierwszy w karierze stanęła także na podium zawodów rangi mistrzostw Polski, zdobywając brązowy medal wśród juniorek.
Jak wszyscy lekkoatleci AZS Łódź w najważniejszych momentach sezonu na wyżyny swoich możliwości wznieśli się także młodzi czterystumetrowcy. Mateusz Matera został wicemistrzem świata juniorów w sztafecie mieszanej 4×400 m i szóstym zawodnikiem mistrzostw Europy juniorów w sztafecie 4×400 m mężczyzn. Powołanie na mistrzostwa świata otrzymał także Maksymilian Szwed. Obaj lekkoatleci mieli swoje pięć minut podczas mistrzostw Polski do lat 18, gdzie zdobyli wszystko, co było do zdobycia… Matera został mistrzem Polski, a Szwed był drugi. Do tego świetnie spisała się sztafeta 4×400 m w składzie z oboma medalistami oraz Jakubem Wilińskim i Danielem Pietrzakiem, która zdobyła złoty medal i przypieczętowała dominację czterystumetrowców AZS Łódź w tej kategorii wiekowej. Jeśli dodamy do tego triumf Gabrieli Juszczak w trójskoku i brązowy medal sztafety 4×100 m kobiet w składzie z Juszczak, Natalią Nowak, Małgorzatą Lubiatowską i Zuzanną Adamczewską, nie powinno dziwić zwycięstwo AZS Łódź w klasyfikacji medalowej mistrzostw Polski do lat 18 we Włocławku.
Po medale mistrzostw Polski w swoich kategoriach wiekowych sięgali także skoczkowie – Agnieszka Bednarek, brązowa medalistką mistrzostw Polski seniorów w trójskoku, Zuzanna Sztachańska, wicemistrzyni Polski do lat 23 w trójskoku i Kacper Krawczyk, wicemistrz Polski do lat 23 w skoku w dal.
Pasmo sukcesów
Podczas uroczystości w klubie „Scenografia” wyróżniono także przedstawicieli innych dyscyplin, którzy osiągali sukcesy międzynarodowe. Od lat wysoki poziom utrzymują judocy Anna Jagiełło i Leszek Piąstka, a 2021 rok przyniósł im życiowe osiągnięcia – brązowy medal mistrzostw Europy w judo kata, dwa tytuły mistrzów Polski i co najważniejsze, czwarte miejsce na mistrzostwach świata, będące najlepszym wynikiem w kategorii seniorów w historii polskiego judo kata.
Po raz pierwszy w gali uczestniczyli skoczkowie do wody, którzy reprezentują barwy AZS Łódź dopiero od ubiegłego roku, ale już zdążyli odnotować świetne wyniki. Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak zajęli w tym roku piąte miejsce na Mistrzostwach Europy w skokach synchronicznych na trampolinie 3-metrowej. Ponadto Rzeszutek wystartował w dwóch finałach indywidualnych na trampolinie 1-metrowej i 3-metrowej. Obaj są bezkonkurencyjni na arenie ogólnopolskiej.
Niezmiennie od kilku lat medale mistrzostw Polski zdobywają także przedstawiciele kolejnej mocnej dyscypliny, czyli pływania. Udany rok ma za sobą Marcel Wągrowski, który nie miał sobie równych w kraju na dystansie 200 m stylem zmiennym – zarówno na głównych, jak i zimowych mistrzostwach Polski wywalczył złote medale w tej konkurencji. Po czterech latach na podium mistrzostw Polski stanęła sztafeta AZS UŁ PŁ Łódź. Kraska i Wągrowski wraz z Arturem Ciesielskim i Janem Komorowskim zostali wicemistrzami Polski w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym na początku grudnia w Bydgoszczy.
Podczas gali wyróżnieni zostali oczywiście także trenerzy najlepszych zawodników AZS Łódź – Henryka Blausz, Aneta Sadach, Zofia Sygdziak i Daniel Bródka z sekcji lekkiej atletyki, Andrzej Kozdrański, współtwórca sukcesów skoczków do wody oraz Tomasz Iwanski, koordynator sekcji tenisa. Podziękowania otrzymała także fizjoterapeutka Teresa Dobija, sprawująca przez cały rok opiekę nad sportowcami AZS Łódź.
Pierwszy medal badmintonistów
Na zakończenie części poświęconej sportowi wyczynowemu nagrodzono zespół badmintona AZS UMed Łódź, który osiągnął historyczny sukces, zdobywając brązowy medal Ekstraligi Badmintona 2020/2021. Podczas turnieju finałowego w decydującym o medalu meczu łodzianie pokonali ABRM Warszawa 4:1, o czym więcej pisaliśmy TUTAJ. Wyróżnienia odebrali przedstawiciele brązowej drużyny – Dominika Cygan, Arina Marushchak, Michał Suski oraz Katarzyna Rożniata, odpowiadająca za kwestie organizacyjne. Historyczny zespół tworzyli Dominika Cygan, Arina Marushchak, Aneta Niklas, Magdalena Okupniak, Anastasia Semenova, Lukas Holub, Jacek Kołumbajew, Michał Suski, Adam Szolc, Przemysław Wacha i Piotr Wasiluk.
Sukcesy studentów łódzkich uczelni
Część gali poświęcona sportowi powszechnemu rozpoczęła się od podsumowania rozgrywek Akademickich Mistrzostw Województwa Łódzkiego w sezonie 2020/2021. Najlepszy w AMWŁ okazał się Uniwersytet Medyczny w Łodzi – jedyna łódzka uczelnia, której studenci startowali we wszystkich dyscyplinach rozegranych w całym cyklu. Drugie miejsce zajęła Politechnika Łódzka, a podium uzupełnił Uniwersytet Łódzki. Członkowie zarządów klubów uczelnianych AZS zwycięskich uczelni otrzymali pamiątkowe puchary.
Następnie nagrodzono medalistów Akademickich Mistrzostw Polski – studentów łódzkich uczelni. Znakomite, czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej AMP zajęła Politechnika Łódzka, której reprezentanci zdobyli aż 19 medali – 9 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe. Najczęściej na podium – siedmiokrotnie stawali karatecy. Medale zdobywali Kinga Harast, Julia Komorowska, Michał Janczewski, Szymon Stawiarski, Szymon Lasota i Jakub Dynda.
Jak co roku medale zdobywali także lekkoatleci Politechniki Łódzkiej. Od kilku lat rywalizacja na 400 m podczas AMP to wewnętrzny pojedynek Kajetana Duszyńskiego i Mateusza Rzeźniczaka. W tym roku lepszy okazał się być Duszyński, który został akademickim mistrzem Polski, a Rzeźniczak sięgnął po srebrny medal. Co ciekawe, podczas mistrzostw Polski seniorów kolejność na mecie była identyczna! Warto podkreślić, że Mateusz Rzeźniczak – na co dzień reprezentujący RKS Łódź to także olimpijczyk z Tokio, piąty zawodnik igrzysk w sztafecie mężczyzn 4×400 m.
Z podium AMP w biegach przełajowych nie schodzi Robert Głowala – w tym roku zdobywca srebrnego medalu na dystansie 9 km. Tradycyjnie nie zawiedli także pływacy. Zuzanna Dzwonnik została akademicką mistrzynią Polski na 50 m stylem motylkowym i zdobyła brązowy medal na 100 m stylem zmiennym. Jedną z największych gwiazd pływackich AMP był Wągrowski, który wrócił z Lublina z dwoma tytułami akademickiego mistrza Polski – na 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem motylkowym.
Studenci PŁ z powodzeniem startowali w AMP w aerobiku. Adam Pigłowski wygrał konkurencję solistów, a z Aleksandrą Kobalczyk sięgnął po srebro w kategorii par. Klasą dla siebie podczas AMP w strzelectwie był Kacper Sadowski, który zdobył złoty medal w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc oraz srebrny medal w konkurencji karabinu dowolnego 3×40 strzałów. Na podium AMP nie zabrakło także przedstawiciela judo. Bartosz Szaran sięgnął po brązowy medal w kategorii powyżej 100 kg.
Świetnie na arenach AMP radzili sobie także studenci Uniwersytetu Łódzkiego. Najlepiej spisali się przedstawiciele „Królowej Sportu” – w Bielsku-Białej lekkoatleci tej uczelni zdobyli sześć medali. Patent na wygrywanie trójskoku na AMP ma Agnieszka Bednarek, która zdobyła trzeci złoty medal w tej konkurencji, rozgrywanej na AMP… po raz trzeci. Klaudia Wojtunik w świetnym stylu obroniła tytuł na 100 m przez płotki. Studenci Uniwersytetu Łódzkiego zdominowali rywalizację na 800 m mężczyzn. Filip Ostrowski zdobył złoty medal, Jakub Augustyniak sięgnął po srebro. Srebrny medal na 1500 m wywalczył Grzegorz Petrusiewicz. Ci trzej zawodnicy wraz z Jakubem Szkudlarkiem zostali akademickimi wicemistrzami Polski w sztafecie 4×400 m.
Przez wiele lat Uniwersytet Łódzki był kojarzony z siatkówką plażową i te dobre tradycje kontynuowały Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta. Reprezentantki Uniwersytetu Łódzkiego zdobyły srebrny medal AMP w siatkówce plażowej. Świetne występy w zawodach akademickich od lat odnotowuje akademicka mistrzyni świata i mistrzyni Uniwersjady Katarzyna Komorowska – zdobywczyni złotego i dwóch srebrnych medali na tegorocznych AMP.
Niezmiennie studenci Uniwersytetu Łódzkiego bardzo dobrze radzili sobie w sportach walki. Marta Bogusław kolejny raz w karierze stanęła na podium AMP w karate, zdobywając brązowy medal w kategorii do 68 kg. Z trzema medalami studenci UŁ wrócili z AMP w judo. Magdalena Jarkowska została akademicką wicemistrzynią Polski w kategorii do 70 kg. Patrycja Skupień wywalczyła brąz w kategorii do 57 kg. Mateusz Resztak stanął na trzecim stopniu podium w kategorii do 100 kg.
Coraz częściej na podium Akademickich Mistrzostw Polski stają studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Historyczny dla uczelni sukces osiągnęły w tym roku koszykarki Jagoda Bandoch, Anna Matras, Eliza Miaśkiewicz i Wiktoria Stępień – zdobywczynie srebrnego medalu Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce 3×3 – pierwszego w historii medalu w grze zespołowej dla Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Akademickim wicemistrzem Polski w trójboju siłowym został Jędrzej Żukowski. Pozostałe zawodniczki upodobały sobie medale w kolorze brązowym. Brązowy medal AMP w biegach przełajowych zdobyła Anna Śleszycka – trzecia w rywalizacji na dystansie 6 km. Po brąz na AMP w lekkiej atletyce w skoku wzwyż sięgnęła Patrycja Skoczylas. Na trzecim stopniu podium podczas AMP w judo w kategorii do 78 kg stanęła Julia Gut.
Studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi mieli więcej powodów do radości w tym sezonie Akademickich Mistrzostw Polski. UMed Łódź był najwyżej sklasyfikowaną łódzką uczelnią w klasyfikacji generalnej AMP, w której po raz drugi z rzędu zajął ósme miejsce, a do tego triumfował w klasyfikacji uczelni medycznych. Dla AZS UMed Łódź przygotowano specjalne gratulacje za znakomite wyniki w AMP, które odebrali przedstawiciele klubu – Prezes Dominik Oleś i Sekretarz Katarzyna Rożniata.
Studenci łódzkich uczelni osiągali znakomite wyniki także w 2020 roku, jednak ze względu na pandemię nie było okazji do uroczystego spotkania z najlepszymi sportowcami. Podczas tegorocznej gali postanowiono powrócić jednak na moment do wydarzeń poprzedniego sezonu i wyróżnić sprawców największej niespodzianki AMP 2020. Nagrody otrzymali koszykarze Uniwersytetu Łódzkiego, którzy zostali akademickimi mistrzami Polski. Zwycięski zespół tworzyli Bartłomiej Bartoszewicz – MVP całego turnieju, Dominik Binkowski, Kacper Dominiak, Bartłomiej Dróżdż, Hubert Jarociński, Michał Kamiński, Ruslan Kashperskyi, Mikołaj Krakowiak, Kacper Kujawa i Wiktor Popławski. Trenerem koszykarzy UŁ od lat jest Piotr Zych. To właśnie oni dokonali czegoś, co wydawało się jeszcze przed rozpoczęciem turnieju niemożliwe. Podczas finałowego turnieju AMP w koszykówce w Łodzi, rozegranego w Zatoce Sportu nie przegrali żadnego spotkania i zdobyli pierwszy w historii łódzkiej uczelni tytuł akademickich mistrzostw Polski w grze zespołowej.
Podziękowania i wyróżnienia specjalne
W łódzkim środowisku nie brakuje azetesiaków, którzy w szczególny sposób zasłużyli się dla AZS, działając na rzecz stowarzyszenia i odnosząc wybitne sukcesy na sportowych arenach. Tradycyjnie podczas gali wręczono także odznaki Akademickiego Związku Sportowego. W tym roku srebrnymi odznakami AZS uhonorowano Kingę Sałatę – członkinię Rady UKF przy Zarządzie Głównym AZS, członkinię Zarządu KU AZS UŁ, koordynatorkę rozgrywek akademickich w województwie łódzkim, Dominika Binkowskiego – kapitana zespołu koszykarzy UŁ oraz pływaków Jakuba Kraskę i Marcela Wągrowskiego.
W tym roku Prezes AZS Łódź Lech Leszczyński postanowił przyznać nagrodę fair play dla zawodnika, który w szczególny sposób wyróżnił się swoją postawą. Wyróżnienie z rąk prezesa odebrał Jakub Kraska. Pływak AZS Łódź zrezygnował ze startu w sztafecie 4×200 m stylem dowolnym na igrzyskach olimpijskich w Tokio, choć spełnił kryteria kwalifikacji. Dzięki temu nominację olimpijską otrzymał reprezentant AZS UMCS Lublin, wicemistrz Polski na 200 m stylem dowolnym, Jan Hołub.
Łódzka Gala Sportu Akademickiego tradycyjnie stanowiła także okazję do podziękowania partnerom, którzy doceniają wartość sportu akademickiego i przyczyniają się do jego rozwoju w łódzkim środowisku. Podziękowania za wspieranie działalności AZS Łódź skierowano do władz miasta, województwa oraz uczelni. Pamiątkowe dyplomy wręczono wiceprezydent Łodzi Joannie Skrzydlewskiej, prorektorowi Uniwersytetu Łódzkiego prof. Robertowi Zakrzewskiemu, dyrektorowi Centrum Sportu Politechniki Łódzkiej dr Ewie Brochockiej oraz kierownikowi Centrum Sportu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi dr Krzysztofowi Bortnikowi.
Sukcesy sportowców AZS Łódź odbijały się szerokim echem w lokalnych mediach. Podczas gali podziękowania wręczono redakcji sportowej TV Toya za towarzyszenie z kamerą klubowi w historycznych momentach – wspólnym oglądaniu olimpijskiego finału sztafety mieszanej 4×400 m czy powitaniu Kajetana Duszyńskiego po przylocie z Tokio oraz relacjonowanie wszystkich najważniejszych wydarzeń sportu akademickiego w minionym roku.
O sile łódzkiego środowiska akademickiego stanowią nie tylko znakomici zawodnicy i trenerzy, ale także działacze, zaangażowani w organizację imprez sportu akademickiego oraz codzienne życie Akademickiego Związku Sportowego w Łodzi. Podziękowania za zaangażowanie i wspieranie działalności AZS Łódź otrzymali w tym roku Dagmara Ciarkowska i Jakub Stanek. Szczególne słowa uznania skierowano do Katarzyny Rożniaty, która nie tylko znakomicie sprawdza się w roli sekretarza KU AZS UMed Łódź, ale przede wszystkim okazuje bezinteresowną pomoc i działa na rzecz całego środowiska akademickiego w Łodzi. Podziękowania wręczono także pracującym na co dzień w biurze AZS Łódź Anicie Poter i Kindze Sałacie.
Rok 2022 pełen wyzwań i nowych celów
Za AZS Łódź rok pełen sukcesów, historycznych wydarzeń, momentów radości i wzruszeń. Sportowcy i trenerzy nie spoczywają na laurach i wyznaczają sobie kolejne cele, mierząc nie tylko w medale mistrzostw Polski, ale również sukcesy międzynarodowe. Rok 2022 będzie obfitował w ważne wydarzenia – Letnią Uniwersjadę, mistrzostwa świata czy Europy w poszczególnych dyscyplinach, a przed studentami Akademickie Mistrzostwa Polski i EUG Łódź 2022. Nie będzie też brakowało wyzwań organizacyjnych. Zanim do Łodzi zawitają uczestnicy Europejskich Igrzysk Akademickich, odbędą się cztery imprezy AMP, w tym jedno z największych wydarzeń cyklu – Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu.
Fot. Paweł Burchardt