Drużyna polskich taekwondzistek zdobyła brązowy medal 30. Letniej Uniwersjady w Neapolu. To trzynasty krążek wywalczony przez polskich sportowców w Neapolu.

Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska w 1/8 finału pokonały 22:16 reprezentację Niemiec. By jednak wbić się do strefy medalowej i zagwarantować sobie minimum brązowy medal, musiały pokonać Chinki.

– Taekwondo to sport wywodzący się z Azji, więc pokonanie zawodniczek z któregoś z krajów azjatyckich zawsze jest sporym sukcesem. Bardzo się cieszę, że nam się to udało – mówiła Adamkiewicz, która z Neapolu wyjedzie z dwoma brązowymi medalami, bo zajęła też trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej. Wygrana z Chinkami 12:11 sprawiła, że biało-czerwone walczyły w półfinale z Tajwanem. Tu już niespodzianki nie udało się zrobić, bo rywalki zwyciężyły 16:3.

– Przed startem zakładaliśmy medal indywidualnie Patrycji, a drużynowego nie, więc jestem zadowolony z naszego dorobku – mówi trener naszych taekwondzistek Tomasz Pyciarz. Dwa lata temu w Tajpej Polki również miały medal w rywalizacji drużynowej – srebrny.

Bez medalu wrócą za to mężczyźni reprezentujący Polskę w rywalizacji w taekwondo. W sobotę w turnieju drużynowym Polacy w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej przegrali z Malezyjczykami 14:34.

Do tej pory w Neapolu na najwyższym stopniu podium stanęli: drużyna strzelczyń w konkurencji karabin pneumatyczny w składzie Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska, kulomiot Konrad Bukowiecki, Michał Rozmys, który wygrał rywalizację w biegu na 1500 metrów i najlepsza na dystansie 3000 metrów z przeszkodami Alicja Konieczek. Jedyne srebro ma młociarka Malwina Kopron, z z kolei brązowe medale wywalczyli: drużyna szpadzistek w składzie Martyna Swatowska, Anna Mroszczak, Jagoda Zagała i Kamila Pytka, szpadzista Wojciech Kolańczyk, pływak Filip Zaborowski, taekwondzistka Patrycja Adamkiewicz, Patryk Dobek na 400 metrów przez płotki, kulomiotka Klaudia Kardasz, młociarka Katarzyna Furmanek oraz drużyna taekwondo w składzie Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj