Ósmy medal lekkoatletów! Brązowa sztafeta 4×400 m [WIDEO]

0
3015

Sztafeta mężczyzn 4×400 m zdobyła brązowy medal na zakończenie zmagań lekkoatletów na Letniej Uniwersjadzie w Neapolu. Polacy osiągnęli bardzo dobry rezultat 3:03.35, o niespełna sześć sekund lepszy niż we wczorajszych eliminacjach. Poziom rywalizacji w tej konkurencji był bardzo wysoki. Wynik polskiej sztafety dawałaby przed dwoma laty w Tajpej złoty medal.

Na pierwszej zmianie świetnie spisał się Wiktor Suwara, który w Neapolu zajął piąte miejsce na 400 m. Zawodnik AZS AWF Warszawa potwierdził swoją wysoką formę i Polacy od początku znajdowali się w czołówce. – To był już mój piąty bieg na 400 m na Uniwersjadzie, ale plan był taki, żeby mocno otworzyć. Cieszę się, że udało się go zrealizować – powiedział po finale.

Jako drugi pałeczkę przejął klubowy kolega Suwary, Dariusz Kowaluk. Po jego biegu Polacy zajmowali czwarte miejsce. – Start w sztafecie zawsze wyzwala dodatkowe emocje i szczególnie mobilizuje. Walczymy nie tylko dla siebie, ale dla całej reprezentacji – skomentował.

Przed finałem taki wynik brałbym w ciemno. Bardzo się cieszę z brązowego medalu. Trudno mi uwierzyć, że pobiegliśmy tak szybko – przyznał Kajetan Duszyński, który biegł na trzeciej zmianie. Zawodnik AZS Łódź utrzymał czwartą pozycję Polaków i o losach rywalizacji miał zadecydować występ Patryka Dobka, brązowego medalisty z Neapolu na 400 m przez płotki.

Dobek popisał się świetnym finiszem i wyprowadził polską sztafetę na trzecie miejsce. Tym samym Polacy zdobyli brązowy medal. – Trochę za szybko zacząłem finiszować, ale najważniejsze, że udało się wyprzedzić rywali i zdobyć brąz – podsumował po biegu Dobek. Mistrzami Uniwersjady zostali Meksykanie z rezultatem 3:02.89, a srebrny medal wywalczyli lekkoatleci z RPA – 3:03.23.

Brązowym medalistą uniwersjady jest także Patryk Adamczyk, który wystąpił we wczorajszych eliminacjach biegu rozstawnego 4×400 m.

Zaledwie 0,03 s do brązowego medalu zabrakło sztafecie 4×400 m kobiet. Mariola Karaś, Alicja Wrona, Anna Pałys i Anna Dobek pobiegły szybciej niż w eliminacjach, ale musiały w sobotni wieczór uznać wyższość rywalek. Szóste miejsce w finałowym konkursie rzutu dyskiem zajął Bartłomiej Stój z rezultatem 61,09 m. Biegu finałowego nie ukończyła sztafeta kobiet 4×100 m. Jeszcze na trzecim odcinku wydawało się, że Polki będą walczyły o medal, ale niestety na ostatniej zmianie zawodniczki nie zdołały przekazać sobie pałeczki.

Na uniwersjadzie w Neapolu polscy lekkoatleci zdobyli łącznie osiem medali – trzy złote, jeden srebrny i cztery brązowe. Mistrzami uniwersjady zostali Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą, Michał Rozmys na 1500 m i Alicja Konieczek na 3000 m z przeszkodami.

Udział naszych reprezentantów w zawodach uniwersjadowych wspiera Ministerstwo Sportu i Turystyki. Strategicznym Sponsorem Akademickiej Reprezentacji Polski jest Grupa LOTOS S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj