AZS UMCS Lublin Drużynowym Mistrzem Polski

0
1121

PZLA Drużynowe Mistrzostwa Polski – Finał Ekstraklasy Lekkoatletycznej odbył się 26 września 2020 roku w Lublinie. Po tytuł Mistrza Polski sięgnął klub AZS UMCS Lublin. Wśród najlepszej siódemki zaprezentowały się cztery kluby AZS. 

Trzecie miejsce na podium wywalczył klub AZS AWF Kraków. To zasługa sztafety 4x400m MIX, która dobiega na drugim miejscu za AZS UMCS Lublin w ostatniej konkurencji mistrzostw. Czwarte miejsce w klasyfikacji drużynowej zajął AZS-AWF Warszawa, a siódme AZS KU Politechniki Opolskiej. Reprezentanci klubów AZS wygrali aż 15 na 20 konkurencji.

Od mocnego uderzenia rozpoczęły się mistrzostwa. Malwina Kopron z AZS UMCS Lublin w ostatnim rzucie uzyskała 73,70m i o prawie osiem metrów pokonała drugą Katarzynę Furmanek z KS Podlasie Białystok. Trybuny lubelskiego stadionu ożywiły się ponownie przy skoku wzwyż. Jakub Hołub walczący w strugach deszczu ustanowił swój nowy rekord życiowy – 2.13m. Zawodnik AZS UMCS Lublin samotnie walczył do samego końca, zapewniając sobie wcześniej zwycięstwo w konkursie. Gorąco na stadionie zrobiło się ponownie przy biegu kobiet na 400m. Małgorzata Hołub-Kowalik z AZS UMCS Lublin w bardzo trudnych warunkach uzyskała wynik 52.62s, wygrywając z Aleksandrą Gaworską z KS AZS AWF Kraków o ponad sekundę. Na zakończenie swojego sezonu po zwycięstwo na 800m dla AZS UMCS Lublin sięgnęła Sofia Ennaoui, która wygrała z Weroniką Wyką z AZS-AWF Warszawa.

W mokrym kole wspaniała walkę o zwycięstwo w konkursie pchnięcia kulą stworzyły – Paulina Guba z AZS UMCS Lublin i Klaudia Kardasz z KS Podlasie Białystok. Górą była reprezentantka gospodarzy, która w swojej najlepszej próbie pchnęła na odległość 17.99m. Problemów z wygraniem skoku w dal nie miał Karol Hofmann i te punkty przybliżyły klub AZS UMCS Lublin do tytułu Mistrza Polski. Na zakończenie zawodów oglądaliśmy zaciętą rywalizację klubów w sztafecie 4x400m MIX, którą wygrał AZS UMCS Lublin w składzie: Mikołaj Kotyra, Alicja Wrona, Cezary Mirosław i Małgorzata Hołub-Kowalik.

Foto: Oliwia Pocztarska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj