Nowa era legitymacji AZS

0
5734

W sezonie 2020/2021 rozpoczyna się nowa era w AZS. Uruchamiamy nowy system członkowski i elektroniczne legitymacje AZS.

Zgodnie z przyjętymi przez Zarząd Główny AZS założeniami wprowadzamy od nowego roku akademickiego 2020/2021 czyli od 1 października 2020 r. nowy system obsługi struktury AZS i członkostwa w AZS. System pozwala na szereg funkcjonalności, które mają usprawnić nasze działania, wewnętrzną komunikację i dać narzędzia do zarządzania strukturą AZS oraz systemem członkostwa w AZS na każdym jej poziomie (Klub AZS / Organizacja Środowiskowa AZS / Zarząd Główny AZS). Dostęp do systemu będzie możliwy przez dotychczasową stronę www.legitymacja.azs.pl.

Wdrażanie systemu podzieliliśmy na etapy przypisane do kolejnych lat:
• I etap – rok akademicki 2020/2021 – struktura AZS i system członkostwa w AZS.
• II etap – rok akademicki 2021/2022 – organizacja i zarządzanie rozgrywkami sportowymi (AMP / ligi środowiskowe, puchary AZS, itp.) – przeniesienie i integracja funkcjonalności systemu E-Madzia.
• III etap – rok akademicki 2022/2023 – wewnętrzne rozliczenia finansowe.

W pierwszej kolejności uruchomione zostaną panele Klubów AZS i Organizacji Środowiskowych AZS. Najważniejszym elementem wdrożenia jest aktywacja profili Klubów AZS (równolegle powinny aktywować swoje profile OŚ AZS). Po uzupełnieniu danych przez Klub AZS i po weryfikacji ich przez Biuro ZG AZS profil danego Klubu AZS zostanie aktywowany i dopiero od tego momentu – ale nie wcześniej niż od środy 30 września 2020 r. – członkowie AZS będą mogli zapisywać się do danego Klubu AZS i wyrabiać legitymację AZS. Zwracamy uwagę, że sytuacja wymaga dużej aktywności po stronie Klubów AZS ze względu na trwający okres rozgrywek AMP 2019/2020 i konieczność posiadania nowych legitymacji AZS. Podkreślamy, że dotychczasowe legitymacje tracą ważność, a każdy członek AZS zobowiązany jest do zarejestrowania się w systemie oraz wyrobienia nowej legitymacji.

Co zyskujemy dzięki nowemu systemowi?

• Struktura AZS – pełny i czytelny wykaz jednostek AZS wraz z informacjami o składach osobowych działających w nich ciałach statutowych (Zarząd, Komisja Rewizyjna, Sąd Koleżeński), prowadzonych sekcjach sportu powszechnego i wyczynowego, drużynach uczestniczących w ligach państwowych oraz sekcjach sportu osób z niepełnosprawnościami. Każda jednostka AZS (Klub AZS / OŚ AZS) po założeniu swojego profilu i uzupełnieniu niezbędnych informacji dostanie dostęp do swoich zasobów z możliwością ich modyfikacji, aktualizacji oraz szeregu funkcji komunikacyjnych, a także danych członków AZS przynależnych do danej jednostki.
• Członkostwo AZS – każda osoba, która wypełni formularz (deklarację członkowską AZS) i opłaci składkę, będzie miała swój indywidualny profil w systemie. Istotną nowością są natychmiastowe płatności elektroniczne (on-line) dzięki integracji z systemem Blue Media. Poprzez system wyrobienie legitymacji AZS i dostęp do jej elektronicznej wersji stają się proste i możliwe w każdej chwili. Legitymację będzie również można wyeksportować w formacie pdf do okazywania podczas zawodów. Istnieje ponadto możliwość otrzymania jako dodatkowej legitymacji w dotychczasowej – plastikowej formie (opcja za dodatkową opłatą uwzględniającą koszt wyprodukowania i wysyłki).
• Rozliczenia finansowe – wszystkie opłacane składki trafiają na konto ZG AZS, a następnie po odliczeniu należnej kwoty składki podstawowej wynikającej z wybranego wariantu ubezpieczenia przesyłane są na konta jednostek (dotychczas posiadających uprawnienia do wyrabiania legitymacji AZS). Przelewy będą wykonywane z częstotliwością raz na tydzień,
• W przyszłości – w kolejnym etapie (2021/2022) tylko przez ten system będzie można wyrabiać certyfikat przynależności akademickiej i inne niezbędne zaświadczenia, zgłaszać się na zawody, gromadzić informacje o wynikach, sukcesach, odznaczeniach i generować różnego rodzaju potwierdzenia startów, certyfikaty udziału w zawodach (zawodnik / wolontariusz), szkoleniach oraz wiele innych.

Jednocześnie informujemy, że kontynuujemy współpracę z Wiener Towarzystwem Ubezpieczeń Spółka Akcyjna Vienna Insurance Group, które zapewni nam ubezpieczenie NNW w trzech podstawowych wariantach:
• standard (suma ubezpieczenia 6.500 zł)
• komfort (suma ubezpieczenia 25.000 zł)
• sport (suma ubezpieczenia 65.000 zł).
Ochrona ubezpieczeniowa w zakresie pełnym obejmuje następstwa nieszczęśliwych wypadków, które powstały podczas uprawiania sportu, nauki, wykonywania pracy, drogi z/do pracy, uczelni, szkoły, zajęć sportowych oraz w życiu prywatnym na terytorium całego świata przez całą dobę.

Utrzymane zostały także trzy wersje naszej legitymacji:

• legitymacja ISIC-AZS (dla członków AZS, którzy są studentami – bez ograniczenia wieku – lub uczniami powyżej 12 roku życia)
• legitymacja ITIC-AZS (dla członków AZS, którzy są nauczycielami, wykładowcami akademickim lub trenerami)
• legitymacja AZS (dla wszystkich członków AZS bez względu na wiek i status, w tym dla dzieci, seniorów, absolwentów)

Informacje na temat naszych legitymacji oraz ubezpieczeń, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz wejście do nowego systemu członkowskiego znajdują się na stronie www.legitymacja.azs.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj