Złote medale Bernat i Majerskiego

0
875

Trzeciego dnia Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu, które odbywają się w Lublinie mistrzami Polski zostali Laura Bernat z AZS UMCS Lublin i Jakub Majerski z AZS AWF Katowice.

Reprezentantka gospodarzy triumfowała na swoim koronnym dystansie – 200 m stylem grzbietowym. Złoty medal okrasiła wypełnieniem minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy w Rzymie. – Cieszę się, choć to nie jest moja główna impreza docelowa w tym roku – przyznaje młoda zawodniczka. – Skupiam się na mistrzostwach świata w kategorii juniorek i seniorek. Poza tym marzę o pobiciu rekordu Polski i cały czas się do tego przygotowuję. Staram się jednak koncentrować na pływaniu, jak najmniej stresować, mam nadzieję że to przełoży się na dobre wyniki. Brązowy medal w tej konkurencji wywalczyła Zuzanna Herasimowicz (AZS AWF Warszawa).

Kolejne złoto wywalczył w czwartek Jakub Majerski. Po triumfie na 100 m stylem motylkowym podopieczny trenera Jakuba Karpińskiego tym razem okazał się najlepszy na dystansie o połowę krótszym, uzyskując wynik lepszy od minimum na czempionat Starego Kontynentu.

Z kolejnego medalu w Lublinie mógł cieszyć się Bartłomiej Koziejko. Zawodnik AZS AWF Warszawa został wicemistrzem Polski na 400 m stylem dowolnym.

Na zakończenie dnia srebrny medal w sztafecie mieszanej 4×100 m zdobył zespół AZS AWF Katowice, a brąz wywalczył AZS UMCS Lublin.

W piątek przedostatni dzień zmagań na Aqua Lublin. W programie zawodów rywalizacja na 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem klasycznym, 200 m stylem motylkowym i sztafet 4×200 m stylem dowolnym.

Medale zawodników z klubów AZS – Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców, Lublin 2.06.2022