ZIO Pekin 2022. Piotr Michalski tuż za podium!

0
1090

To był kolejny znakomity start Piotra Michalskiego na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie! Po piątym miejscu w rywalizacji na 500 m panczenista AZS AWF Katowice uplasował się tuż za podium na dystansie dwukrotnie dłuższym!

Polak jechał w czwartej parze i po swoim bardzo dobrym występie objął prowadzenie, które utrzymywał aż do trzynastego wyścigu. Dopiero wówczas został wyprzedzony przez Holendra Thomasa Krola i Norwega Haavarda Holmefjorda Lorentzena. Do startu ostatniej pary reprezentant AZS AWF Katowice plasował się na pozycji medalowej.

W piętnastym wyścigu lepszy rezultat od Polaka i Norwego uzyskał jednak Kanadyjczyk Laurent Dubreuil. Tym samym Piotr Michalski ukończył rywalizację na 1000 m na czwartej pozycji. Do podium zabrakło zaledwie 0,08 sekundy…

Nie wyszedł ostatni start w Pekinie Monice Hojnisz-Starędze. Biathlonistka AZS AWF Katowice w biegu masowym na 12,5 km zajęła 27. miejsce. Podczas czterech wizyt na strzelnicy Polka myliła się aż ośmiokrotnie.