ZIO Pekin 2022. Dziesiąte miejsce Magdaleny Czyszczoń

0
1444

Ostatniego dnia zmagań panczenistów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie dziesiąte miejsce w biegu masowym zajęła Magdalena Czyszczoń (AZS AWF Katowice).

Polka bardzo dobrze spisała się w półfinale, zdobyła cztery punkty na lotnych premiach sprinterskich i zajęła szóste miejsce, które zapewniło jej awans do finału, co już należało uznać za sukces. W wyścigu finałowym zawodniczka AZS AWF Katowice przyjęła podobną taktykę jak w półfinale i zdobyła dwa punkty na premiach. Na finiszu nie włączyła się jednak do walki o czołowe lokaty. Ostatecznie Magdalena Czyszczoń ukończyla rywalizację w biegu masowym na dziesiątym miejscu.

Warunki pogodowe odgrywały dziś wiodącą rolę na trasach biegowych i alpejskich. Ze względu na silny wiatr i dotkliwy mróz organizatorzy podjęli decyzję o skróceniu biegu mężczyzn techniką dowolną na królewskim dystansie 50 km do 28 km. Dobrze w tych warunkach poradził sobie Dominik Bury (AZS AWF Katowice), zajmując 30. lokatę. Rywalizacja drużynowa alpejczyków z udziałem Pawła Pyjasa (AZS AWF Katowice) została przełożona na niedzielę.

Fot. Facebook Magdaleny Czyszczoń